Waszczykowski: Polska jest gotowa przyjąć 7 tys. imigrantów. Może jednak nie być tylu chętnych

Aktualizacja: 2016-03-17 3:23 pm

Minister spraw zagranicznych w programie TVP1 “Polityka przy kawie” stwierdził, że Polska jest gotowa na przyjęcie 7. tys imigrantów. Muszą to być jednak osoby, które zdecydują się na dobrowolne przesiedlenie, nie zagrażają bezpieczeństwu Polski oraz mogą udokumentować swoją tożsamość.

Polska w zeszłym roku zobowiązała się przyjąć blisko 7 tys. imigrantów. Szef MSZ twierdzi, że nasz kraj jest w stanie przyjąć tylu imigrantów. Muszą oni jednak wyrazić zgodę na przesiedlenie, nie zagrażać bezpieczeństwu Polski oraz mieć udokumentowaną tożsamość.

Minister stwierdził jednak, że nie będzie tylu chętnych na przyjazd do Polski. Według niego imigranci będą chcieli dostać się na zachód Europy gdzie dostaną lepszy “socjal” – “Jeszcze niedawno w Belgii istniały warunki, gdzie zakwalifikowanemu uchodźcy płacono 60 euro dziennie. My w Polsce uchodźcy, który dostanie prawo pobytu, możemy płacić ok. 100 euro miesięcznie. Ci ludzie widząc różnicę w benefitach socjalnych i tak wyjechaliby do Niemiec, Austrii, Szwecji, Belgii, gdzie otrzymywaliby znacznie większe wsparcie”

TVP Info / Kresy.pl

Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=86552 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]