Waszczykowski: Polska jest gotowa przyjąć 7 tys. imigrantów. Może jednak nie być tylu chętnych

Minister spraw zagranicznych w programie TVP1 „Polityka przy kawie” stwierdził, że Polska jest gotowa na przyjęcie 7. tys imigrantów. Muszą to być jednak osoby, które zdecydują się na dobrowolne przesiedlenie, nie zagrażają bezpieczeństwu Polski oraz mogą udokumentować swoją tożsamość.

Polska w zeszłym roku zobowiązała się przyjąć blisko 7 tys. imigrantów. Szef MSZ twierdzi, że nasz kraj jest w stanie przyjąć tylu imigrantów. Muszą oni jednak wyrazić zgodę na przesiedlenie, nie zagrażać bezpieczeństwu Polski oraz mieć udokumentowaną tożsamość.

Minister stwierdził jednak, że nie będzie tylu chętnych na przyjazd do Polski. Według niego imigranci będą chcieli dostać się na zachód Europy gdzie dostaną lepszy „socjal” – „Jeszcze niedawno w Belgii istniały warunki, gdzie zakwalifikowanemu uchodźcy płacono 60 euro dziennie. My w Polsce uchodźcy, który dostanie prawo pobytu, możemy płacić ok. 100 euro miesięcznie. Ci ludzie widząc różnicę w benefitach socjalnych i tak wyjechaliby do Niemiec, Austrii, Szwecji, Belgii, gdzie otrzymywaliby znacznie większe wsparcie”

TVP Info / Kresy.pl

Za: Kresy.pl (17 marca 2016) | http://www.kresy.pl/wydarzenia,bezpieczenstwo-i-obrona?zobacz/witold-waszczykowski-polska-jest-gotowa-przyjac-7-tys-imigrantow

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Skip to content