Ambasador USA naciskał na Kaczyńskiego w sprawie Trybunału

Aktualizacja: 2016-03-15 11:10 am

Ambasador USA w Warszawie spotkał się z Jarosławem Kaczyńskim by porozmawiać o sprawie Trybunały Konstytucyjnego. Postawił żądania.

Jak donosi Gazeta Wyborcza ambasador USA Paul W. Jones miał na początku marca spotkać się z Jarosławem Kaczyńskim w siedzibie PiS. W czasie rozmowy ambasador zaczął naciskać na przywódcę rządzącej partii aby ten odblokował Trybunał Konstytucyjny. Kaczyński miał być zirytowany rozmową i jej wynikiem. Gazeta podaje, że nie było to pierwsze spotkanie obu panów w sprawie Trybunału, Amerykanin miał od dłuższego czasu dopytywać się o Komisję Wenecką i inne kwestie związane z kryzysem konstytucyjnym w Polsce.

Gazeta Wyborcza/KRESY.PL

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=86499 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]