Aktualizacja strony została wstrzymana

Prezes Planned Parenthood zagości w murach uniwersytetu prowadzonego przez jezuitów

Organizacja studencka z katolickiego Uniwersytetu Georgetown zaprosiła byłą prezes Planned Parenthood, Cecile Richards, aby… wygłosiła wykład dla studentów. „Georgetown popiera najbardziej agresywną i niesprawiedliwą ideologie naszych czasów, którą jest ideologia pro-aborcyjna” – komentuje Lila Rose, prezes Akcji dla Źycia.

Aktywistka największej aborcyjnej organizacji na świecie wygłosi w kwietniu wykład na Georgetown University. Spotkanie zostało zorganizowane przez organizacje studencką Lecture Fund, której celem ma być wzbogacenie doświadczeń (!) społeczności akademickiej. Helen Brosnan, przewodnicząca komitetu organizacyjnego, poinformowała w specjalnym oświadczeniu, że w spotkaniu uczestniczyć mogą jedynie studenci.

Zaproszenie przedstawicielki aborcyjnego giganta wzbudziło uprawniony niepokoju wśród działaczy pro-life. Oburzenie wyraził prezes organizacji Księża dla Źycia, ks. Frank Pavone. – Kontrowersje wokół aborcji nie wynikają z światopoglądu, a z troski o jej ofiary – podkreślał. – Nie chodzi tylko o przekonania, ale o rozlew krwi – dodał duchowny.

Uniwersytet w wydanym oświadczeniu poinformował, że zapraszani wykładowcy nie otrzymują żadnego wynagrodzenia, a studenci zapraszają gości spoza uniwersytetu według własnego uznania. „Goście i mówcy występujący na kampusie uniwersytetu nie mają poparcia uczelni” – czytamy w oświadczeniu.

– Nie będzie możliwości wymienienia z Cecile Richards jakichkolwiek uwag dotyczących katolickiej moralności – powiedział Patrick Reilly, prezes Stowarzyszenia Kardynała Newmana, powołanego w celu obrony katolickich wartości w edukacji. – Georgetown nie zamierza podjąć jakiegokolwiek działania i pozwoli osobie odpowiedzialnej za śmierć więcej niż 2,8 miliona dzieci przemawiać do studentów. To jest kolejny przykład przeciwstawiania się przez Uniwersytet Georgetown swojej katolickiej tożsamości – stwierdził Reilly.

Ks. Pavone podkreślił, że wykład Celcie Richards nie ma nic wspólnego z wolnością słowa. – Georgetown University broni wydarzenia na które została zaproszona szefowa niewiększej organizacji przestępczej w Ameryce – tłumaczył. Lila Rose dodawała, że organizacja takiego wystąpienia na katolickiej uczelni jest czynem zwyczajnie złym. Rose zaznaczyła, że inaczej by sprawa wyglądała, gdyby zaplanowano debatę z Planned Parethood w czasie której prezentowałby stanowisko katolickie. A tak Richards będzie mogła promować aborcję bez ryzyka natrafiania na krytyczną odpowiedź.

Organizacja studencka podkreśla, że na spotkaniach przez nią organizowanych są zapraszani specjaliści z różnych dziedzin i reprezentujący różne światopoglądy. Natomiast uniwersytet zaznaczył, że szanuje prawo studentów do wyrażania własnych poglądów i prowadzenia spotkań na których przedstawiane są różne opinie, także te kontrowersyjne.

Ks. Frank Pavone zauważył że regulamin uniwersytetu dotyczący wykładów i wystąpień zawiera zapis, że nie zezwala się na wystąpienia, która zagrażają bezpieczeństwu każdego członka społeczności. – Wystąpienie Celcie Richard zagraża lub będzie zagrażać bezpieczeństwu nienarodzonych dzieci, łącznie z tymi, których rodzice mogą być w tym momencie na uniwersytecie – zauważył duchowny. W związku z organizacją wykładu „ubolewanie” wyraził kard. Donald Wuerl.

Cecile Richards (ur. 1957) – należy do Partii Demokratycznej, stanowisko prezesa Federacji Planned Parenthood objęła w roku 2006. Od tego czasu – według dostępnych informacji – organizacja ta przeprowadziła 2,8 miliona aborcji. Dużym echem odbiła się prowadzona przez nią kampania na rzecz… utrzymania federalnego dofinansowania dla aborcyjnego giganta. W 2010 weszła w skład Rady Fundacji Forda.

Źródło: ncregister.com

MR

 

Za: PoloniaChristiana - pch24.pl (2016-03-10) | http://www.pch24.pl/prezes-planned-parenthood-zagosci-w-murach-uniwersytetu-prowadzonego-przez-jezuitow,41746,i.html

Skip to content