Dimitris Vitsas: Tylko co dziesiąta osoba przedostająca się z Turcji do Grecji jest uchodźcą

Aktualizacja: 2016-03-4 2:23 pm

W rozmowie z grecką telewizją ANT1 wiceminister obrony Grecji Dimitris Vitsas stwierdził, że ogromna większość osób przybywających do Grecji to imigranci ekonomiczni a nie uchodźcy.

“Większość napływających do Grecji ludzi nie jest według kryteriów prawa międzynarodowego uchodźcami. Są to przede wszystkim Afgańczycy” – stwierdził wiceminister. Dodał też, że tylko 1 na 10 osób ucieka do Europy przed prześladowaniami – “już tylko co dziesiąta osoba przedostająca się z Turcji do Grecji, ucieka przed wojna i prześladowaniem”

Afgańczycy w większości liczą na lepsze życie w Europie twierdzi Vitsas – “90 proc. Afgańczyków, którzy do nas przyjeżdżają to imigranci ekonomiczni. Liczą na lepsze życie w Europie”.

stefczyk.info / kresy.pl

Za: Kresy.pl (04 marca 2016)

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=86272 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]