Zmarł abp Janusz Bolonek emerytowany nuncjusz apostolski

Aktualizacja: 2016-03-3 1:38 pm

Wczoraj w Łodzi zmarł w 78. roku życia abp Janusz Bolonek, nuncjusz apostolski. Po studiach w Papieskiej Akademii Kościelnej on pracował w placówkach dyplomatycznych w Nikaragui, Stanach Zjednoczonych i Egipcie, a od 1979 r. w watykańskim Sekretariacie Stanu. Był członkiem Zespołu do Stałych Kontaktów Roboczych między Stolicą Apostolską a rządem PRL. W 1989 r. św. Jan Paweł II wyniósł go do godności arcybiskupa i mianował nuncjuszem apostolskim. Ostatnio był papieskim przedstawicielem w Bułgarii i Macedonii. Po przejściu w roku 2013 na emeryturę zamieszkał w Łodzi. Msza pogrzebowa za ś.p. abp. Bolonka będzie sprawowana w niedzielę 6 marca 2016 r. o godzinie 13:30 w kościele parafialnym w Dłutowie koło Pabianic. Następnie ciało zmarłego zostanie złożone do grobu na miejscowym cmentarzu parafialnym.

S. Tasiemski OP, KAI/ rv

Za: Radio Watykańskie (03/03/2016)

KOMENTARZ BIBUŁY: Tyle Radio Watykańskie – jak wyżej – i inne agencje prasowe. Wszyscy jakoś “zapominają” dodać, że abp Janusz Bolonek był najcenniejszym agentem SB w Watykanie. Był kapusiem, donosicielem, wtyką komunistyczną. Zresztą, między innymi za to został “zauważony” i wyróżniony przez – swój swego – prez. Komorowskiego.

CZYTAJ:

Tags: , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=86240 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]