Berlin: otworzono pierwszy ośrodek dla homo-imigrantów. Niemcy mają za mało problemów?

Aktualizacja: 2016-02-24 9:47 am

Niemieckie władze otworzyły we wtorek pierwsze większe schronisko dla homoseksualnych imigrantów. Jest w nim miejsce dla około 120 osób. Podobny ośrodek powstał na początku tego roku w Norymbergii. Tam jednak schronienie znalazło tylko osiem osób.

Przemawiając na konferencji prasowej w poniedziałek 22 lutego br. Marcel de Groot, który jest szefem centrum doradczego Schwulenberatung All powiedział, że berliński ośrodek – dzieło jego organizacji – przyjmie homoseksualistów, lesbijki i transseksualnych imigrantów. – Wielu homoseksualnych azylantów pochodzi z krajów, gdzie ich orientacja seksualna jest uważane za przestępstwo – mówił de Groot. Dodał, że nawet w Niemczech azylanci o skłonnościach homoseksualnych doświadczają „dyskryminacji, przemocy słownej i fizycznej” ze strony innych uchodźców i pracowników ochrony.

 – Krążą opowieści o przemocy w schroniskach w Berlinie, które są często zatłoczone i nie oferują ani trochę prywatności. A ci ludzie muszą żyć bez strachu, przemocy czy dyskryminacji – wyjaśniał.

Mniejsze centrum z miejscem dla ośmiu homoseksualnych uchodźców otwarto 1 lutego w południowej części Norymbergi.

Jeden z inicjatorów berlińskiego projektu, Stephan Jaekel przekonywał, że wielu azylantów homoseksualnych nie zgłasza policji przypadków „mowy nienawiści” i ataków fizycznych, których doświadczają w schroniskach, obawiając się, że będzie to mieć negatywny wpływ na postępowanie azylowe. – Strach jest nie do zniesienia. Wiem, bo byłem tam – stwierdził Mahmoud Hassino, syryjski dziennikarz i działacz na rzecz praw sodomitów, który obecnie pracuje dla centrum doradczego Groota.

Stowarzyszenie gejów i lesbijek z Berlina i Brandenburgii donosi, że otrzymało 95 doniesień o napadach na homoseksualnych imigrantów w stolicy i okolicach Brandenburgii w okresie od sierpnia do grudnia ubiegłego roku. Homoseksualne organizacje szacują, że w Niemczech jest około 3 do 3,5 tys. homo- i -transseksualnych imigrantów.

Źródło: AFP, thelocal.de, AS. 

Za: PoloniaChristiana – pch24.pl (2016-02-24)

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=86035 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]