Skandaliczny tekst Woźniakowskiego usunięty ze strony Komisji Konferencji Biskupów UE

Aktualizacja: 2016-02-10 10:27 am

Na wyraźną prośbę Konferencji Episkopatu Polski, reprezentujący stanowisko biskupów Unii Europejskiej portal EuropeInfos, usunął z internetowej strony artykuł Henryka Woźniakowskiego „Co się dzieje w Polsce”. O wycofanie tekstu apelował sekretarz generalny Konferencji Episkopatu Polski Bp Artur Miziński.

Ksiądz biskup Artur Miziński w liście skierowanym do Sekretarza Generalnego Komisji Konferencji Biskupów Unii Europejskie, zaapelował o wycofanie artykułu artykułu prezesa wydawnictwa Znak Henryka Woźniakowskiego pt. „Co dzieje się w Polsce”. Tekst został opublikowany w periodyku “Europe Infos” reprezentującym stanowisko biskupów Unii Europejskiej oraz na stronie internetowej magazynu.

Tekst Henryka Woźniakowskiego pt. „Co się dzieje w Polsce?” poświęcony został sytuacji politycznej w naszym kraju. Zdaniem prezes wydawnictwa „Znak” Prawo i Sprawiedliwość osłabia demokratyczne instytucje oraz system kontroli i równowagi, narusza zasadę podziału władz, ogranicza swobody obywatelskie, a także zwiększa uprawnienia policji, poszerzając jej możliwości monitorowania zwykłych obywateli. Autor nadzieję upatruję w manifestacjach KOD.

Pod koniec artykułu pojawia się zdanie: „Do tej pory biskupi katoliccy zdecydowali się nie składać publicznego oświadczenia w tej sprawie”.

Sekretarz KEP zwrócił uwagę, że zarówno autor, jak i przedstawiciele redakcji pisma “Europe Infos”, nie skontaktowali się z Konferencją Episkopatu Polski: „Jednak okazuje się, że ani periodyk Europe Infos ani Pan Woźniakowski nie skontaktowali się z Konferencją Episkopatu Polski w sprawie publicznego oświadczenia. Publikacja tego artykułu w Europe Infos, reprezentującym Konferencje Episkopatów Europy, jest przeciwdziałaniem, które ingeruje w wewnętrzne sprawy Polski. W związku z tym, że wersja papierowa periodyku została już wydrukowana, chcielibyśmy uprzejmie poprosić o wycofanie tego nieobiektywnego tekstu z oficjalnej strony internetowej Europe Infos oraz o publikowanie tekstów, szczególnie dotyczących spraw takich jak te, z większą roztropnością” – napisał w liście bp Artur Miziński, Sekretarz Generalny Konferencji Episkopatu Polski.

Źrodło: europe-infos.eu/Niezalezna.pl/wPolityce.pl

luk

Za: PoloniaChristiana – pch24.pl (2016-02-10)

Tags: , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=85697 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]