USA: włamała się do kościoła i dokonała ogromnych zniszczeń. To opętanie, czy obłęd?

Aktualizacja: 2016-02-6 8:00 pm

W Stanach Zjednoczonych doszło do poważnego zniszczenia wnętrza katolickiego kościoła. Świątynia w Richwoods (Missouri) zbudowana w 1841 roku została zdewastowana przez szalejącą kobietę, która włamała się do środka.

Do kościoła św. Szczepana włamała się 40-letnia Billie Jo Sansoucie. Jak powiedział pracujący w parafii ksiądz Bob Knight, pewnego ranka został obudzony głośnymi krzykami kobiety. – Pani waliła w tylne drzwi kościoła i wołała, żebym je otworzył – relacjonuje wydarzenia kapłan. Miała też mówić, że ksiądz „pożałuje, gdy ona go złapie”.

Kobieta dokonała w kościele ogromnych zniszczeń. Rzucała wszystkimi przedmiotami, które wpadły jej w ręce, rozbijała figury. Parafianie znaleźli w świątyni porozrzucane tabletki.

Zdaniem ks. Knighta kobieta pozostawiła kościół w stanie jak po przejściu tornada. – Nie sądzę, by miała coś przeciwko kościołowi, walczyła po prostu z demonami – stwierdził kapłan.

Do spustoszonego kościoła przyjechał też lokalny arcybiskup, by zbadać sprawę na miejscu. Wykluczył jednak atak na tle nienawiści do Kościoła katolickiego.

Proboszcz powiedział z kolei, że on i wielu parafian modlą się za kobietę, która dokonała zniszczeń. Straty są spore: to blisko 20 tysięcy dolarów.

Źródło: kath.net, fox2now

Tags: , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=85643 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]