USA: włamała się do kościoła i dokonała ogromnych zniszczeń. To opętanie, czy obłęd?

W Stanach Zjednoczonych doszło do poważnego zniszczenia wnętrza katolickiego kościoła. Świątynia w Richwoods (Missouri) zbudowana w 1841 roku została zdewastowana przez szalejącą kobietę, która włamała się do środka.

Do kościoła św. Szczepana włamała się 40-letnia Billie Jo Sansoucie. Jak powiedział pracujący w parafii ksiądz Bob Knight, pewnego ranka został obudzony głośnymi krzykami kobiety. – Pani waliła w tylne drzwi kościoła i wołała, żebym je otworzył – relacjonuje wydarzenia kapłan. Miała też mówić, że ksiądz „pożałuje, gdy ona go złapie”.

Kobieta dokonała w kościele ogromnych zniszczeń. Rzucała wszystkimi przedmiotami, które wpadły jej w ręce, rozbijała figury. Parafianie znaleźli w świątyni porozrzucane tabletki.

Zdaniem ks. Knighta kobieta pozostawiła kościół w stanie jak po przejściu tornada. – Nie sądzę, by miała coś przeciwko kościołowi, walczyła po prostu z demonami – stwierdził kapłan.

Do spustoszonego kościoła przyjechał też lokalny arcybiskup, by zbadać sprawę na miejscu. Wykluczył jednak atak na tle nienawiści do Kościoła katolickiego.

Proboszcz powiedział z kolei, że on i wielu parafian modlą się za kobietę, która dokonała zniszczeń. Straty są spore: to blisko 20 tysięcy dolarów.

Źródło: kath.net, fox2now

Za: PoloniaChristiana - pch24.pl (2016-02-06) | http://www.pch24.pl/usa--wlamala-sie-do-kosciola-i-dokonala-ogromnych-zniszczen--to-opetanie--czy-obled-,41032,i.html

Skip to content