Kardynał Scola chciałby muzułmańskich świąt w… katolickich szkołach?

„Nie możemy zrezygnować z własnych tradycji. Ale nie możemy też nie zauważać i szanować tradycji innych. Jeśli dzieci z rodzin muzułmańskich szanują uczniów z rodzin katolickich czy protestanckich, to dlaczego nie dać im do zrozumienia, że w Italii jest miejsce dla takiego samego obchodzenia ich świąt, jak w ich ojczyznach?”uważa kardynał Angelo Scola.

Kardynał Angelo Scola stwierdził, że w społeczeństwie wieloetnicznym, jakim są od pewnego czasu Włochy, przedstawiciele różnych wyznań powinni w sposób jasny przedstawiać swoje racje i swoje pozycje.

Metropolita Mediolanu wypowiedział się też w sprawie budowy nowego meczetu w stolicy Lombardii. – Tam, gdzie nie ma miejsca dla modlitwy, nie ma prawdziwej wolności wyznawania religii. Pamiętajmy, by okazywać szacunek dla wyznawców tych religii, którzy pojawili się w naszym kraju już jakiś czas temu – stwierdził hierarcha.

W styczniu br. rząd Włoch powołał tzw. Radę Konsultacyjną, instytucję odpowiedzialną za  współpracę z muzułmanami. Składa się ona z naukowców i ekspertów znających doskonale społeczeństwo muzułmańskie i specjalizujących się w kulturze i tradycji islamu.

Źródło „Corriere Della Sera”

ChS

Za: PoloniaChristiana - pch24.pl (2016-02-06) | http://www.pch24.pl/kardynal-scola-chcialby-muzulmanskich-swiat-w----katolickich-szkolach-,41039,i.html

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Skip to content