Kardynał Scola chciałby muzułmańskich świąt w… katolickich szkołach?

Aktualizacja: 2016-02-6 7:56 pm

„Nie możemy zrezygnować z własnych tradycji. Ale nie możemy też nie zauważać i szanować tradycji innych. Jeśli dzieci z rodzin muzułmańskich szanują uczniów z rodzin katolickich czy protestanckich, to dlaczego nie dać im do zrozumienia, że w Italii jest miejsce dla takiego samego obchodzenia ich świąt, jak w ich ojczyznach?”uważa kardynał Angelo Scola.

Kardynał Angelo Scola stwierdził, że w społeczeństwie wieloetnicznym, jakim są od pewnego czasu Włochy, przedstawiciele różnych wyznań powinni w sposób jasny przedstawiać swoje racje i swoje pozycje.

Metropolita Mediolanu wypowiedział się też w sprawie budowy nowego meczetu w stolicy Lombardii. – Tam, gdzie nie ma miejsca dla modlitwy, nie ma prawdziwej wolności wyznawania religii. Pamiętajmy, by okazywać szacunek dla wyznawców tych religii, którzy pojawili się w naszym kraju już jakiś czas temu – stwierdził hierarcha.

W styczniu br. rząd Włoch powołał tzw. Radę Konsultacyjną, instytucję odpowiedzialną za  współpracę z muzułmanami. Składa się ona z naukowców i ekspertów znających doskonale społeczeństwo muzułmańskie i specjalizujących się w kulturze i tradycji islamu.

Źródło „Corriere Della Sera”

ChS

Tags: , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=85637 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]