Ukraińcy protestują przeciwko emisji we Francji filmu dokumentalnego o masakrze w Odessie

Aktualizacja: 2016-02-1 12:28 pm

Ukraińska ambasada zwróciła się z prośbą do telewizji Canal+ by ta nie emitowała dokumentu o zajściach w Odessie w maju 2014 roku. Zdaniem Ukraińców rozpowiadanie o tej sprawie sprzyja Rosji.

Ambasada Ukrainy chce by Canal+ zdjął z programu film dokumentalny francuskiego reżysera o spaleniu żywcem przeciwników Majdanu w Odessie..

Jesteśmy bardzo rozczarowani tym, że Canal+ postanowiło wyemitować film dokumentalny „Maski rewolucji”, który przedstawia błędny i zafałszowany obraz tego co dzieje się na Ukrainie– tak brzmi oświadczenie wydane w tej sprawie przez ambasadę. Według Ukraińców obraz ten to typowe dzieło propagandowe służące dezinformacji. Ich zdaniem film ten służy Rosji a także oczernia pamięć o prawdziwych ofiarach 2014 roku – zabitych przez „reżimowych snajperów” (co nie zostało udowodnione- przyp. Red.) bojownikach Majdanu.

Radzimy telewizji Canal+ jeszcze raz przemyśleć decyzję o pokazaniu tego filmu– napisano w ukraińskim oświadczeniu.

Facebook/KRESY.PL

Tags: , , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=85540 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]