W Niemczech nieznani sprawcy podpalili zabytkowy kościół

Aktualizacja: 2016-02-1 12:06 pm

W sobotę w heskim Hochheim podpalono zabytkowy kościół pw. śś. Piotra i Pawła, zbudowany w latach 1730-1732. Dzięki szybkiej interwencji straży pożarnej straty udało się ograniczyć do drewnianego konfesjonału. Niewiele brakowało, a ogniem zająłby się strop.

Heski kościół parafialny pw. śś. Piotra i Pawła znajduje się na terenie diecezji limburskiej. Straż pożarna poinformowała, że sobotni pożar był wynikiem celowego podpalenia. Nieznani sprawcy podłożyli w świątyni ogień w trzech miejscach, w pobliżu łatwopalnych przedmiotów.

W wyniku pożaru zniszczony został zabytkowy konfesjonał. Podpalacze pozostawili też w księdze intencji modlitewnych obsceniczne wpisy. – Na szczęście udało nam się ograniczyć pożar do konfesjonału. Ze względu na wysoką temperaturę ogniem mogło zająć się także drewniane sklepienie. 300-letnie drewno jest bardzo suche i szybko się pali – powiedział w rozmowie z „Wiesbadener Tagblatt” inspektor lokalnej straży pożarnej.

Nie jest jeszcze znana wysokość szkód, jakie spowodował pożar. Niewykluczone też, że dym uszkodził barokowe freski odnowione w 2005 roku.

W tym roku to już drugie podpalenie kościoła w Niemczech. W nocy z 5 na 6 stycznia podpalono kościół w Karlsruhe (Badenia-Wirtembergia). Pożar strawił drewniany krzyż oraz ławkę.

Źródło: kath.net

pach

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=85528 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]