Finlandia: Premier zaprosił uchodźców do swojego domu. Teraz się wycofuje

Aktualizacja: 2016-02-1 9:32 am

Fiński premier Juha Sipila przyznał, że nie będzie mógł się na razie wywiązać z obietnicy i przyjąć w swoim domu rodziny uchodźców.

We wrześniu premier Sipila zadeklarował, że przyjmie uchodźców do rzadko używanego przez siebie domu w rodzinnej gminie Kempele. Zapowiedź ta wywołała falę krytyki, gdyż mogła być odebrana za granicą jako zachęta dla imigrantów, by przyjeżdżali do Finlandii.

Wczoraj Sipila wycofał się ze swojej obietnicy, uzasadniając to względami bezpieczeństwa.

Poprosiłem ekspertów, by ocenili, czy wprowadzenie się tam rodziny z dziećmi będzie bezpieczne. Z powodu nagłośnienia sprawy nie byłoby to teraz wskazane – stwierdził premier.

tvn24.pl/KRESY.PL

Za: Kresy.pl (01 lutego 2016) -- [Org. tytuł: « Premier zaprosił uchodźców do swojego domu. Teraz się wycofuje»]
Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=85516 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]