Nie ma porozumienia ws. przejazdu polskich ciężarówek przez Rosję

Aktualizacja: 2016-01-29 12:30 pm

Wczoraj miały odbyć się rozmowy ostatniej szansy ws. możliwości przejazdu polskich ciężarówek przez Rosję. Nie doszło do nich, gdyż strona rosyjska nie pojawiła się. Brak porozumienia może kosztować miliony złotych.

Jak informuje RMF FM, Rosjanie bez podania wytłumaczenia w ogóle nie pojawili się na rozmowach. Czas na osiągniecie porozumienia upływa w niedzielę, gdyż wówczas  wygasną dotychczasowe zezwolenia. Jeśli to się nie uda, od poniedziałku polscy transportowcy nie będą mogli wozić towarów tranzytem przez terytorium Rosji. Ponieważ rocznie do Rosji wjeżdża ponad 25 tys. ciężarówek, może to kosztować branżę transportową nawet kilkadziesiąt milionów złotych w skali roku.

Polski resort infrastruktury zwrócił się do ministra transportu Rosji z prośbą o podanie przyczyny niepojawienia się rosyjskiej delegacji na spotkaniu. Jednocześnie polskie ministerstwo zapewnia, że jest gotowe na kolejne rozmowy.

Rmf24.pl / Kresy.pl

Za: Kresy.pl (29 stycznia 2016)

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=85497 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]