Gala Noworoczna KGHM

Aktualizacja: 2016-01-20 12:47 pm

Jak przystało na tak prężnie działającą firmę, gala odbyła się w przytomności miejscowego episkopatu w legnickiej katedrze, o czym informuje serwis Diecezji Legnickiej

Mam pytanie do biskupa Zbigniewa Kiernikowskiego: Chciałbym wynająć katedrę, na jedną godzinę, aby zaprzyjaźniony ksiądz wikary mógł w niej odprawić Mszę świętą “po staremu”. Komu i ile trzeba zapłacić, aby taki najem doszedł do skutku?

 

 

 

 

 

 


———————

aktualizacja: 20.01.2016 godz. 16:37

Na redakcyjną skrzynkę poczty elektrycznej dostaliśmy list:

From: Sławomir_Marek  
Subject: legnicka katedra
Date: Wed, 20 Jan 2016 15:58:34 +0100

Witam,
trzeba być chorym psychicznie żeby krytykować koncert kolęd w legnickiej katedrze. Mało tego dodajesz koleżko idiotyczny komentarz o wynajmowaniu na Mszę trydencką, która akurat w tej świątyni jest sprawowana regularnie. Drażnią mnie nadużycia w liturgii, ale kłamstwa drażnią mnie jeszcze bardziej.
ks. Sławomir Marek, diecezja świdnicka żeby nie było ;)

Wielebny Księże,

Tak, jestem chory psychicznie, bo uważam, że celem wybudowania i istnienia każdego kościoła katolickiego na świecie jest przechowywanie tamże Najświętszego Sakramentu oraz sprawowanie tamże liturgii. Od koncertów rozrywkowych i “eventów” korporacyjnych są sale widowiskowe, teatry, opery oraz filharmonie. A teraz ad rem:

Po pierwsze: Gala Noworoczna KGHM to nie był “koncert kolęd”, tylko występ „gwiazd” braci Cugowskich,  w których wykonaniu „muzyka rockowa, dodatkowo połączona z operową, brzmi niesamowicie i nadal muzyką rockową pozostaje. W akustycznym koncercie wsparły ich dwie uznane gwiazdy opery Iwona Handzlik i Marcin Bronikowski, artyści znani w świecie muzyki operowej”. Koncert kolęd natąpił później, o czym czytamy w serwisie Kulturalia: Publiczność będzie świadkiem wyjątkowego, pełnego kunsztu i rockowej energii klimatycznego koncertu. W programie największe przeboje zespołu Bracia i nie tylko… oraz wyjątkowa, specjalnie przygotowana część kolędowa w wykonaniu rodziny Cugowskich oraz solistów operowych Iwony Handzlik i Marcina Bronikowskiego.

Po wtóre: Naruszono tu szereg przepisów Instrukcji Kongregacji Kultu Bożego o koncertach w kościołach. Nie wspominam już o skandalicznym wyświetlaniu na sklepieniu świątyni reklamy głóÅ“nego sponsora koncertu.

Po trzecie: Msza święta “po staremu” odprawiana jest w tej świątyni „aż” raz w miesiącu. A parafia katedralna najwyraźniej jej się wstydzi, gdyż nie umieszcza jej w grafiku na swojej stronie internetowej.

Więcej pokory, księże Sławomirze.

Napisał Dextimus dnia 20.1.16

Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=85328 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]