Aktualizacja strony została wstrzymana

Kard. Stella do kapłanów: wracajcie do konfesjonałów!

Niech nasze kościoły pozostaną otwarte w tym Roku Świętym, a my czekajmy na ludzi w konfesjonałach – apeluje do księży prefekt watykańskiej Kongregacji ds. Duchowieństwa kard. Beniamino Stella.

W wywiadzie dla watykańskiego dziennika „L’Osservatore Romano” przypomniał, że spowiedź sakramentalna jest istotnym elementem rozpoczętego niedawno Roku Miłosierdzia. Dla księży powinna być to okazja, by powrócić do konfesjonału i nabrać zamiłowania do sprawowania tego sakramentu.

Za Franciszkiem kard. Stella powtórzył, że oczywiście konfesjonał ma być nie salą tortur, lecz miejscem spotkania z miłosierdziem Pana. Zapewnił kapłanów, że czas spędzony w konfesjonale, zgoda na regularne dyżury, nigdy nie jest czasem straconym.

Skutki tego sakramentu wykraczają daleko poza sam konfesjonał. Prowadzi on bowiem do odnowy życia, stosunków międzyludzkich i całego otoczenia – przypomniał prefekt watykańskiej kongregacji.

KAI, kra

Za: PoloniaChristiana - pch24.pl (2016-01-11) | http://www.pch24.pl/kard--stella-do-kaplanow--wracajcie-do-konfesjonalow--to-nie-jest-marnowanie-czasu-,40504,i.html

Skip to content