Kard. Stella do kapłanów: wracajcie do konfesjonałów!

Aktualizacja: 2016-01-11 5:03 pm

Niech nasze kościoły pozostaną otwarte w tym Roku Świętym, a my czekajmy na ludzi w konfesjonałach – apeluje do księży prefekt watykańskiej Kongregacji ds. Duchowieństwa kard. Beniamino Stella.

W wywiadzie dla watykańskiego dziennika “L’Osservatore Romano” przypomniał, że spowiedź sakramentalna jest istotnym elementem rozpoczętego niedawno Roku Miłosierdzia. Dla księży powinna być to okazja, by powrócić do konfesjonału i nabrać zamiłowania do sprawowania tego sakramentu.

Za Franciszkiem kard. Stella powtórzył, że oczywiście konfesjonał ma być nie salą tortur, lecz miejscem spotkania z miłosierdziem Pana. Zapewnił kapłanów, że czas spędzony w konfesjonale, zgoda na regularne dyżury, nigdy nie jest czasem straconym.

Skutki tego sakramentu wykraczają daleko poza sam konfesjonał. Prowadzi on bowiem do odnowy życia, stosunków międzyludzkich i całego otoczenia – przypomniał prefekt watykańskiej kongregacji.

KAI, kra

Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=85165 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]