Maleje liczba katolików uczestniczących w modlitwach w Watykanie

Aktualizacja: 2016-01-3 3:05 pm

W 2015 roku w audiencjach generalnych, audiencjach specjalnych, modlitwach i celebracjach liturgicznych papieża Franciszka w Watykanie udział wzięło 3,2 miliona osób. W roku 2014 uczestniczyło w nich 5,9 miliona wiernych.

Największy spadek dotyczy liczby wiernych biorących udział w „Angelusie” i „Regina Coeli” – pisze Edward Pentin na łamach „National Catholic Register” W roku 2014 było ich trzy miliony, w tym już 1,6 miliona.

W papieskich liturgiach w kwietniu tego roku udział wzięło 100 tysięcy osób, w roku ubiegłym – 730 tysięcy. Dysproporcja ta- zauważa watykanista – może wynikać z faktu, iż w uroczystościach kanonizacyjnych Jana Pawła II i Jana XXIII (27 kwietnia 2014) udział wzięła rekordowo duża liczba osób.

„Jedna z możliwych przyczyn jest taka, że Ojciec Święty spędził w tym roku dwa razy więcej czasu na pielgrzymkach papieskich (37 w zestawieniu z 18 w 2014), ale kwestią dyskusyjną jest to, jak bardzo przyczyniło się to do spadku” – pisze Pentin.

Oficjalne dane zostały ujawnione przez Watykan i mają mieć jedynie charakter szacunkowy. Nie uwzględniają one też liczby osób, które uczestniczyły w celebracjach i spotkaniach odbywanych poza granicami Watykanu.

Źródło: ncregister.com

mat

Tags:

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=85014 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]