Rosja: oficer współpracujący z polskim wywiadem skazany na 12 lat łagru

Kaliningradzki sąd skazał na dwanaście lat kolonii karnej oficera Floty Bałtyckiej Marynarki Wojennej Rosji. Został skazany za szpiegostwo na rzecz Polski, zdradę stanu oraz przekazanie tajemnic wojskowych obcemu wywiadowi.

O skazaniu podpułkownika rezerwy Fiodora Boryskinowa poinformowała w piątek Federalna Służba Bezpieczeństwa. Według rosyjskich służb specjalnych oficer rozpoczął współpracę z polską Służbą Wywiadu Wojskowego w 2013 r. W komunikacie dla prasy FSB napisała: „Będąc zwerbowanym przez polski wywiad i wykonując jego zadanie, przekazał za granicę w zamian za pieniądze dane o działalności jednej z pododdziałów Floty Bałtyckiej, które były mu dostępne w związku z jego służbą. Wśród nich były tajemnice państwowe”.

Boryskinow został pozbawiony stopnia wojskowego i umieszczony w kolonii karnej o zaostrzonym rygorze, gdzie spędzić ma dwanaście lat.

„Osądzenie przez Rosjan szpiega Służby Wywiadu Wojskowego to porażka byłego szefa MON Tomasza Siemoniaka i szefa SWW generała Radosława Kujawy. Należy jak najszybciej wyjaśnić dlaczego doszło do dekonspiracji” – ocenił dziennikarz śledczy Piotr Nisztor.

Źródło: niezalezna.pl

KRaj

Za: PoloniaChristiana – pch24.pl (2015-12-27)

KOMENTARZ BIBUŁY: Każde państwo ma prawo do obrony swoich interesów i chwała tym państwom, które te interesy strzegą karając zdrajców i szpiegów. W przypadku szpiega pracującego „dla Polski” trzeba jasno sprawę postawić i powiedzieć, że Polska i jej służby są jedynie wykorzystywane jako narzędzie amerykańsko-izraelskiego kartelu i właśnie w tym kontekście należy upatrywać rosyjską kontrakcję.

Skip to content