Wysypał relikwie świętego Wiktora. Teraz ruszył proces mężczyzny oskarżanego o profanację

Aktualizacja: 2015-12-22 10:01 am

W styczniu w Olsztynie doszło do przerażającej profanacji relikwii świętego Wiktora, papieża, którego pontyfikat przypadał na II wieku, męczennika. Sprawca przerażającego czynu, 18-latek, miał nie wiedzieć co zawiera czerwony woreczek, który z kościoła wyniósł wraz ze skarboną. Gdy nie znalazł w nim kosztowności, wysypał je do kosza. Mężczyzna nie zjawił się w sądzie.

Wedle doniesień „Gazety Olsztyńskiej”, młody mężczyzna skradzione pieniądze przeznaczył na przyjemności. Myślał on także, że w woreczku znajdującym się w ołtarzu są drogocenne klejnoty. Gdy jego nadzieje spaliły na panewce, a w środku znalazł nie diamenty, a niezidentyfikowany proszek, wysypał go.

Na rozprawie Piotr S. się nie pojawił. Już wcześniej, jako osoba małoletnia, był karany za drobne wykroczenia. Proces zostanie wznowiony w połowie stycznia przyszłego roku. W trakcie śledztwa 18-latek przyznał się, że do kradzieży kościoła Najświętszego Serca Pana Jezusa w Olsztynie.

Lokalne medium informuje, że relikwie bez szwanku przetrwały dwie wojny światowe. W warunkach pokoju padły ofiarą diabelskiej żądzy połączonej z głupotą.

Święty Wiktor kierował Kościołem w latach 189 – 199. Za jego pontyfikatu łacina zaczęła stawać się coraz popularniejszym językiem liturgiczny. Język ten był ojczystym dla św. Wiktora, pierwszego papieża znającego mowę Rzymian.

Źródło: olsztyn.wm.pl

MWł

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=84788 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]