Ziemkiewicz: Przeprosić Sumlińskiego, wsadzić Komorowskiego

– Bronisław Komorowski mówił, że nic nie pamięta. Może ktoś powinien odświeżyć mu pamięć – mówił na antenie TV Republika Rafał Ziemkiewicz. Publicysta przypomniał zeznania byłego prezydenta w sprawie tzw. afery marszałkowej.

Kiedy w grudniu ubiegłego roku były już prezydent Bronisław Komorowski przez prawie 4 godziny zeznawał jako świadek w procesie dziennikarza Wojciecha Sumlińskiego i b. oficera WSI płk. Aleksandra L., oskarżonych o płatną protekcję przy weryfikacji b. żołnierza WSI na większość pytań odpowiadał: „nie wiem”, „nie pamięta”.

– Prezydent Komorowski mówił, że nic nie pamięta. Proszę zapytać każdego adwokata, to strategia każdego gangstera. Może ktoś powinien odświeżyć pamięć byłemu prezydentowi – mówił dziś w „Chłodnym okiem” Rafał Ziemkiewicz. Publicysta podkreślił, że wyrok sądu z 16 grudnia świadczy o tym, że ktoś w tym procesie kłamał i nie był to Wojciech Sumliński. – Skoro nie Sumlińśki, to Komorowski. I ja promuję hasło: „Przeprosić Sumlińskiego, wsadzić Komorowskiego”.

Przypomnijmy, że dwa dni temu w tzw. aferze marszałkowej zapadł wyrok w wyniku którego Wojciech Smuliński został uniewinniony. Choć informacja ta została zupełnie pominięta przez media głównego nurtu, zresztą tak jak zeznania Komorowskiego, portal telewizjarepublika.pl nie tylko poinformował o wyroku. Przypominaliśmy także rozmowę byłego prezydenta z Bogdanem Rymanowskim. Dziennikarz zadał wówczas prezydentowi pytanie od widza dotyczące książki Wojciecha Sumlińskiego pt. „Niebezpieczne Związki Bronisława Komorowskiego”, która opowiada o kontaktach byłego prezydenta z ludźmi tajnych służb. – Radziłbym Panu powściągnąć chęć bycia w porządku wobec kolegi. Bo ten kolega jest oskarżonym, nie podejrzanym o korupcję, płatną korupcję wokół komisji weryfikacyjnej WSI, którą kierował Antoni Macierewicz. To w stu procentach niewiarygodny człowiek. Niech Pan nawet o niego nie pyta – odpowiedział Komorowski.

Były prezydent wydał na Sumlińskiego wyrok, choć nie zrobił tego sąd. W kampanii wyborczej nie chciał odpowiedzieć na pytanie, na które odpowiedz obywatelom się po prostu należała.

Może więc, jak powiedział Ziemkiewicz – najwyższy czas, żeby ktoś powrócił do pytania z kampanii prezydenckiej i odświeżył Bronisławowi Komorowskiemu pamięć?

ap
telewizjarepublika.pl

Za: Telewizja Republika (18 grudnia 2015) | http://telewizjarepublika.pl/ziemkiewicz-przeprosic-sumlinskiego-wsadzic-komorowskiego,27470.html

Skip to content