Wandale dewastują kościół w Michigan. „Rzym upadnie” – głosi napis czerwoną farbą

Aktualizacja: 2015-12-17 8:44 pm

W miejscowości Livonia w stanie Michigan doszło do profanacji kościoła. Wandale wypisali czerwoną farbą szereg antykościelnych haseł. Miejscowa policja prowadzi dochodzenie. Akt profanacji wzbudził poruszenie. „To nie jest codzienność w naszym mieście” – komentuje policjant.

Archidiecezja Detroit poinformowała o zdewastowaniu kościoła w miejscowości Livonia. Według telewizji WXYZ celem wandali stała się przede wszystkim figura św. Kolety stojąca przy wejściu do świątyni. Pomalowano ją czerwoną farbą i wypisano bluźniercze slogany.

Następnie zaatakowano dom zakonny Sióstr Felicjanek. Farbą pomazano posadzkę i ściany. Wandale wypisali hasła w rodzaju „Rzym upadnie”, czy też „Źadnych bożków”.

Archidiecezja poinformowała o prowadzonym przez policję śledztwie, kierując jednocześnie apel do parafian, którzy zgodnie z intencją hierarchów mają pomóc w obserwowaniu świątyni i klasztoru.

Sprawę skomentował również funkcjonariusz miejscowej policji, porucznik Tom Goralski. – Będziemy wdzięczny, jeśli ktokolwiek mający informacje na ten temat, zadzwoni do nas – powiedział. – Takie rzeczy nie należą do codzienności w Livonii – dodał.

FLC

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=84691 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]