Aktualizacja strony została wstrzymana

Wandale dewastują kościół w Michigan. „Rzym upadnie” – głosi napis czerwoną farbą

W miejscowości Livonia w stanie Michigan doszło do profanacji kościoła. Wandale wypisali czerwoną farbą szereg antykościelnych haseł. Miejscowa policja prowadzi dochodzenie. Akt profanacji wzbudził poruszenie. „To nie jest codzienność w naszym mieście” – komentuje policjant.

Archidiecezja Detroit poinformowała o zdewastowaniu kościoła w miejscowości Livonia. Według telewizji WXYZ celem wandali stała się przede wszystkim figura św. Kolety stojąca przy wejściu do świątyni. Pomalowano ją czerwoną farbą i wypisano bluźniercze slogany.

Następnie zaatakowano dom zakonny Sióstr Felicjanek. Farbą pomazano posadzkę i ściany. Wandale wypisali hasła w rodzaju „Rzym upadnie”, czy też „Źadnych bożków”.

Archidiecezja poinformowała o prowadzonym przez policję śledztwie, kierując jednocześnie apel do parafian, którzy zgodnie z intencją hierarchów mają pomóc w obserwowaniu świątyni i klasztoru.

Sprawę skomentował również funkcjonariusz miejscowej policji, porucznik Tom Goralski. – Będziemy wdzięczny, jeśli ktokolwiek mający informacje na ten temat, zadzwoni do nas – powiedział. – Takie rzeczy nie należą do codzienności w Livonii – dodał.

FLC

Za: PoloniaChristiana – pch24.pl (2015-12-17) | http://www.pch24.pl/wandale-dewastuja-kosciol-w-michigan--rzym-upadnie---glosi-napis-czerwona-farba,40050,i.html

Skip to content