Aktualizacja strony została wstrzymana

Idzie nowe. Diecezja limburska „otwiera się” na homoseksualistów!

„Kościół katolicki we Frankfurcie poszerza opiekę duszpasterską nad homoseksualnymi mężczyznami i kobietami, a także nad członkami ich rodzin” – czytamy na łamach „Frankfurter Allgemeine Zeitung”. Diecezja limburska oficjalnie zatwierdziła nowy program duszpasterski dla homoseksualistów. Niemcy przymierzają się do udzielania „błogosławieństw” parom tej samej płci!

Do duszpasterstwa nad homoseksualistami zostali oddelegowani jezuita, ks. Ansgar Wucherpfennig i siostra Helga Weidemann (pallotynka). Jak podkreślił dziekan Franfurtu, ks. Johannes zu Eltz, nowy program duszpasterski został zatwierdzony przez władze diecezjalne. Ksiądz zu Eltz podkreślił, że nie przewiduje on jeszcze specjalnych błogosławieństw dla homoseksualnych par, ale będzie to… tematem najbliższego synodu.

Według księdza Ansgara Wucherpfenniga SI nowy „projekt duszpasterski” to znak, że „homoseksualiści mają swoje miejsce w Kościele, także jako jego kluczowi członkowie”. Ks. Wucherpfennig pełni stanowisko rektora Kolegium Filozoficzno-Teologicznego Sankt Georgen. Ja stwierdził w rozmowie z „FAZ”, w przeszłości błogosławił pary tej samej płci – „tak, jak i inni księża”. Nie były to jednak publiczne ceremonie.

Ks. Wucherpfennig i s. Weidemann (przełożona pallotynek w Limburgu) mają także udzielać poradnictwo duchownym, którzy… nie wiedzą, jak mają traktować osoby homoseksualne.

źródło: „Rorate Caeli”

mat

Za: PoloniaChristiana - pch24.pl (2015-12-17) | http://www.pch24.pl/idzie-nowe--diecezja-limburska-otwiera-sie-na-homoseksualistow-,40032,i.html

Skip to content