Aktualizacja strony została wstrzymana

Satanistyczne ataki na Zamojszczyźnie. Sprawcy przewrócili krzyże i pomazali kościół

Policja szuka sprawców świętokradczych dewastacji do jakich doszło w ostatnich dniach na Roztoczu. Wiele wskazuje na to, że przestępcami kierowały antykatolickie i satanistyczne pobudki. Przewrócili wiele krzyży w przydrożnych kapliczkach, zbili witraż w kościele i wymalowali na świątyni satanistyczne malunki. Straty wyceniono na dziesiątki tysięcy złotych.

Parafianie żałują z powodu zniszczenia elewacji kościoła pod wezwaniem Świętego Krzyża w Źurawcach, na którą długo czekali. Teraz zamiast kontynuować renowację świątyni będą musieli odświeżać ponownie tę samą ścianę.

Mieszkańcy uważają, że satanistyczna grupa grasująca w okolicach Bełżca to osoby przyjezdne, gdyż miejscowa młodzież wielokrotnie wracała z dyskotek w okolicy kościoła i nigdy nie dokonywała zniszczeń. Zdaniem parafian napastnicy mogą działać pod wpływem dopalaczy lub innych środków odurzających.

W nocy z soboty na niedzielę doszło do pierwszej dewastacji. – W kościele w Bełżcu nieznani na razie sprawcy zbili witraż i wybili szybę w tablicy ogłoszeń. Później zrzucili z podestu dwa przydrożne krzyże i stłukli szybę w drewnianej kapliczce w Bełżcu II – powiedziała w rozmowie z portalem dziennikwschodni.pl mł. asp. Agnieszka Gromek, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Tomaszowie Lubelskim.

Do niszczenia kościelnego mienia doszło także w sąsiedniej miejscowości Chyże, gdzie sataniści zrzucili z podestów cztery kolejne kamienne krzyże.

„Proboszcz oszacował zniszczenia na 30 tys. zł. Na kolejne 20 tys. zł wyceniono natomiast dewastację, jakiej – być może ci sami sprawcy – dopuścili się w poniedziałek w Źurawcach. Tuż po godzinie 21. zniszczono tam drzwi i elewację kościoła pw. Świętego Krzyża” – czytamy na dziennikwschodni.pl.

Na elewacji świątyni pw. Świętego Krzyża sprawcy wymalowali symbole satanistyczne – odwrócone krzyże, czaszki z kośćmi, trójkąty oraz nieczytelne znaki.

Źródło: dziennikwschodni.pl

MWł

Za: PoloniaChristiana - pch24.pl (2015-12-17) | http://www.pch24.pl/satanistyczne-ataki-na-zamojszczyznie--sprawcy-przewrocili-krzyze-i-pomazali-kosciol,40031,i.html

Skip to content