Za mało jest synagog w Moskwie bo mieszka tam pół miliona żydów

Aktualizacja: 2015-12-7 9:50 am

Moskwa, 30 listopada 2015, agencja INTERFAX – Prezes Federacji Żydowskich Gmin Rosji (FJOR), Alieksandr Boroda, powiedział o konieczności zwiększenia liczby synagog w Moskwie.

„Oczywiście, ilość synagog jest większa niż wcześniej ale teraz już trzeba myśleć nie o tym ile ich było ale ile ich jeszcze brakuje. W Moskwie mieszka około 500 tysięcy żydów i oni potrzebują więcej synagog” – powiedział Alieksandr Boroda przemawiając w stolicy  na uroczystości 25 – lecia przyjęcia ustawy „O wolności sumienia i organizacjach religijnych”, informuje w poniedziałek służba prasowa FJOR.

Z kolei glówny rabin Rosji, Berl Lazar, powiedział, że przez ostatnie ćwierćwiecze społeczność żydowska kraju odbyła „ogromną drogę, rozrosła się i okrzepła”, stosunek państwa do żydów „zmienił się radykalnie”.

W świątecznej wieczornicy, która odbyła się w przeddzień w hotelu „Ukraina”, wzięli także udział: ambasador Izraela w Federacji Rosyjskiej, Zvi Heifetz, szef agencji żydowskiej „Sohnut”, Natan Szczananskij i inni działacze społeczni i polityczni.

Za: http://3rm.info/main/60520…

Publikacja: 30.11.2015

Tłumaczenie: Tamara

Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=84404 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]