Rosja chce zmian, które ograniczą liczbę aborcji

Aktualizacja: 2015-12-2 11:14 am

Ministerstwo Zdrowia Federacji Rosyjskiej opracowało projekty zmiany w prawie dotyczącym pomocy medycznej w praktyce położniczej i ginekologicznej. Celem zmian jest ograniczenie zatrważająco wysokiej w tym kraju liczby aborcji.

W pierwszym projekcie zmian zalecane jest włączenie do podstawowych zadań regularnej opieki medycznej kobiet w ciąży działań zapobiegających aborcji. Chodzi o to, by kobieta ciężarna zobaczyła na ekranie USG swoje dziecko i usłyszała bicie jego serca.

Drugi projekt zmian przewiduje umieszczenie w podpisywanym przez kobietę w ciąży formularzu dobrowolnej zgody na aborcję informacji o działaniu zaaplikowanych lekarstw, zwłaszcza znieczulających, oraz o wszelkich możliwych komplikacjach i powikłaniach związanych z samą aborcją.

Według oficjalnych danych w Rosji rocznie przeprowadzane jest kilkaset tysięcy aborcji, a według nieoficjalnych – od półtora do czterech milionów.

W. Raiter, Moskwa/ rv

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=84370 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]