Rosja chce zmian, które ograniczą liczbę aborcji

Ministerstwo Zdrowia Federacji Rosyjskiej opracowało projekty zmiany w prawie dotyczącym pomocy medycznej w praktyce położniczej i ginekologicznej. Celem zmian jest ograniczenie zatrważająco wysokiej w tym kraju liczby aborcji.

W pierwszym projekcie zmian zalecane jest włączenie do podstawowych zadań regularnej opieki medycznej kobiet w ciąży działań zapobiegających aborcji. Chodzi o to, by kobieta ciężarna zobaczyła na ekranie USG swoje dziecko i usłyszała bicie jego serca.

Drugi projekt zmian przewiduje umieszczenie w podpisywanym przez kobietę w ciąży formularzu dobrowolnej zgody na aborcję informacji o działaniu zaaplikowanych lekarstw, zwłaszcza znieczulających, oraz o wszelkich możliwych komplikacjach i powikłaniach związanych z samą aborcją.

Według oficjalnych danych w Rosji rocznie przeprowadzane jest kilkaset tysięcy aborcji, a według nieoficjalnych – od półtora do czterech milionów.

W. Raiter, Moskwa/ rv

Za: Radio Watykańskie (02/12/2015 ) | http://pl.radiovaticana.va/news/2015/12/02/rosja_chce_zmian,_kt%C3%B3re_ogranicz%C4%85_liczb%C4%99_aborcji/1191480

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Skip to content