Z deszczu pod rynnę, czyli przejęcie od Jezuitów kościoła w Lublinie przez wspólnoty neokatechumenalne

Aktualizacja: 2015-11-30 1:08 pm

“Po 95 latach z kościoła pod wezwaniem śś. Piotra i Pawła w Lublinie wyprowadzili się jezuici. Kościół wraz z klasztornymi zabudowaniami przekazali diecezji. Teraz będzie to kościół rektoralny, miejsce spotkań grup neokatechumenalnych.” – pisze portal Gość Lubelski w artykule “Jezuici się wyprowadzają”.

Kościół przy ulicy Królewskiej wybudowany został w 1658 roku. Po zakończeniu I wojny światowej siostry bernardynki odzyskały kościół, a w 1920 roku przekazały go zakonowi Jezuitów.

Sobór Watykański II niszcząc swoim duchem i literą cały Kościół powszechny, doprowadził również do katastrofalnych zmian i upadku Jezuitów, a kościół w Lublinie stał się, jak pisze Gość: “kolebką Drogi Neokatechumenalnej w Polsce. To tutaj w 1975 r. o. Alfred Cholewiński i katechiści włoscy głosili pierwsze katechezy, inicjując powstanie najstarszej w Polsce wspólnoty neokatechumenalnej. Katechiści tej wspólnoty zanieśli Dobrą Nowinę do wielu miast w Polsce i poza jej granicami.”

Tak więc, po opuszczeniu kościoła pod wezwaniem śś. Piotra i Pawła w Lublinie przez zdegenerowany zakon jezuitów, posoborowe eksperymenty będą kontynuowane przez sprotestantyzowane i zjudaizowane Drogi Neokatechumenalne.

Opracowanie: Bibula Information Service (B.I.S.) - www.bibula.com - na podstawie Gosc Lubelski (30.11.2015)
Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=84309 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]