Szydło: Nie ma zgody na przyjmowanie kolejnych uchodźców

Aktualizacja: 2015-11-30 9:27 am

– Nie ma zgody Polski na przyjęcie kolejnej grupy uchodźców – zaznaczyła w Brukseli Beata Szydło.

Zapraszamy do aktywnej współpracy Turcję, zależy nam, by była ta współpraca bardzo aktywna, również w kontekście energetyki. Sprawa migrantów zostanie rozwiązana w ten sposób, że będzie próba rozwiązania sytuacji poza granicami UE – powiedziała na konferencji prasowej po szczycie UE-Turcja Beata Szydło.

Szydło zaapelowała też,  aby nie pogłębiać problemu poprzez zgodę na przyjmowanie kolejnych “kwot” uchodźców.

– My jesteśmy za tym, by to był podział sprawiedliwy, by był oparty na zasadach solidarności. Kolejne kwoty to nie rozwiązanie problemu, to pogłębianie problemu. Przywódcy państw UE skłaniali się ku rozwiązaniu, by problem uchodźców przy użyciu środków finansowych rozwiązywać poza granicami UE – mówiła Szydło.

Nie ma zgody Polski na przyjęcie kolejnej grupy uchodźców – podkreśliła Szydło. 

Szydło stwierdziła też, że w kuluarach odbyła „bardzo sympatyczną rozmowę o współpracy” z kanclerz Angelą Merkel. 

300polityka.pl/KRESY.PL

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=84286 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]