Putin: To cios w plecy ze strony tych, którzy wspierają terrorystów

Aktualizacja: 2015-11-24 1:36 pm

Putin zabrał głos w sprawie incydentu z samolotem.

Rosyjski prezydent Władimir Putin wypowiedział się w sprawie zestrzelenia Su-24 przez tureckiego F-16.

To zdarzenie wychodzi poza ramy zwykłej walki z terroryzmem. Nasi żołnierze toczą bohaterską walkę z terrorystami, nie żałują siebie i swojego życia. Ale dzisiejsza strata to cios w plecy zadany nam przez tych którzy wspierają terrorystów– oświadczył prezydent i dodał, że rosyjski Su-24 nie zagrażał w żaden sposób Turcji, prowadził operacje przeciwko ISIS w Syrii. Putin powiedział także, że Turcja czerpie duże zyski z handlu ropą z Państwem Islamskim i zasugerował że to mogło być przyczyną zestrzelenia rosyjskiego samolotu wykonującego uderzenia na linii komunikacyjne terrorystów..

Wojskowego attache Turcji w Moskwie wezwano do rosyjskiego ministerstwa obrony.

TASS/RIA/KRESY.PL

Tags: , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=84242 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]