Rosja przeprowadzi energetyczny odwet na Ukrainie?

Aktualizacja: 2015-11-23 4:50 pm

Rosyjski minister energetyki Aleksandr Nowak zapowiada, że w “najbliższym czasie” rozpatrzy jakie podejmie środki wobec odcięcia przez Ukrainę dostaw energii elektrycznej na Krym.

Pytany o ewentualną odpowiedź wobec Ukrainy Nowak oświadczył “teraz na waszą odpowiedź nie odpowiem, myślę że będziemy to rozpatrywać w najbliższym czasie”. Tymczasem na Krymie wprowadzono grafik dostaw prądu a nawet wody do gospodarstw domowych. Rosyjskie źródła przyznają, że przed początkiem grudnia sytuacji nie uda się unormować.

Do problemów mieszkańców Krymu doprowadziło zniszczenie słupów linii wysokiego napięcia koło Czaplinki w obwodzie chersońskim. Wiele relacji i fotografii potwierdza, że bombowy sabotaż jest dziełem ruchu na rzecz ekonomicznej blokady Krymu tworzonego przez ukraińskich nacjonalistów i Tatarów Krymskich. 

unian.net/kresy.pl

Za: Kresy.pl (23 listopada 2015)

KOMENTARZ BIBUŁY: Zwolennikom komedii dziennikarskiej polecamy joke news zamieszczony w niezastąpionym portalu niezalezna.pl: “Ciemności skryły Krym – przez Rosję”

Dla potomnych rejestrujemy nazwiska związane z tym medium:

Portal Niezalezna.pl
Redaktor naczelny: Grzegorz Wierzchołowski
Zastępca redaktora naczelnego: Dorota Kania
Sekretarz redakcji: Piotr Kotomski
Redaktorzy wydania: Grzegorz Broński, Olga Alehno, Michał Gradus, Piotr Łuczuk, Jarosław Wróblewski, Paweł Krajewski

Tags: , , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=84235 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]