Al-Asad: W ciągu dwóch miesięcy Rosja dokonała więcej niż USA przez rok

Aktualizacja: 2015-11-22 7:58 pm

Prezydent Syrii Baszar al-Asad w wywiadzie dla bazującej w Hongkongu telewizji PhoenixTV podsumował wyniki interwencji mocarstw na terenie jego państwa.

“Przed rozpoczęciem udziału sił rosyjskich [w konflikcie syryjskim] dwa miesięcy temu, koalicja USA prowadziła kamapnię przeciw terrorystom, rezultatem było to, że terroryści zagarnęli jeszcze więcej terenów i przybyło im jeszcze więcej rekrutów z całego świata. Po rosyjskim zaangażowaniu, te same ugrupowania terrorystyczne zaczęli opuszczać [bojownicy], tysiącami uciekając z Syrii do Turcji i innych krajów, niektórzy do Europy, niektórzy do Jemenu i w inne miejsca. To fakt.” – powiedział al-Asad. 

Syryjski prezydent oskarżył ponownie Arabię Saudyjską, Katar i Turcję o wspieranie zbrojnych ugrupowań walczących z jego rządem. Dlatego też sprzeciwił się nazywaniu konfliktu syryjskiego “wojną domową” – “to globalna wojna przeciw Syrii” – mówił al-Asad podkreślając zaangażowanie sił zewnętrznych. Jak uznał ani USA, ani “państwa zachodu” nie są zainteresowane “politycznym rozwiącaniem” tej wojny, bowiem ich celem od początku była “zmiana reżimu w Syrii”. Chwalił nie tylko wsparcie Rosji ale też postawę polityczbą władz Chin.

sana.sy/kresy.pl

Tags: , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=84227 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]