Szokujące wyniki audytu po Bronisławie Komorowskim

Aktualizacja: 2015-11-16 12:23 pm

Wyniki audytu w Kancelarii Prezydenta Bronisława Komorowskiego, pokazują, że była ona traktowana jak prywatny folwark – donosi jeden z tygodników.

Tygodnik “wSieci” dotarł do wyników audytu jaki przeprowadzili współpracownicy prezydenta Andrzeja Dudy.

Z dokumentów wynika, że w ostatnich miesiącach swojej kadencji Bronisław Komorowski nagrodził blisko 400 pracowników kancelarii, wydając na to półtora miliona złotych. Tuż po przegranej kilkunastu osobom zmieniono umowy czasowe na umowy na czas nieokreślony. Inni zostali awansowani i otrzymali podwyżki. W konsekwencji już w sierpniu Kancelaria Prezydenta wydała wszystkie środki przeznaczone na wynagrodzenia. Były prezydent na finiszu swojej kadencji rozdał też prezenty, których łączna wartość przekroczyła 730 tys. złotych.

Z  prezydenckiej Willi w Klarysewie zniknęły meble, obrazy, a nawet wyposażenie kuchni i łazienek. Oficjalnie blisko 400 przedmiotów było w tak fatalnym stanie, że musiały zostać zutylizowane. Według ustaleń tygodnika „wSieci” wywieziono je dużymi ciężarówkami w nieznanym kierunku. Wartość przedmiotów, które przeznaczono do zniszczenia w obiektach prezydenckich szacowana jest na blisko półtora miliona złotych.

Wcześniej media donosiły o zaginięciu dwóch wartościowych obrazów z kancelarii prezydenta. Sprawą zajęła się prokuratura. Z kancelarii przed odejściem Komorowski za darmo wypożyczył sobie także meble i sprzęty do swojego instytutu. Wynajął również na bardzo korzystnych warunkach apartament należący do kancelarii mimo, że ma w Warszawie dwa duże mieszkania.

radiomaryja.pl/”wSieci”/KRESY.PL

Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=84161 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]