Kard. Marx ubolewa, że Kościół…. za późno zaczął walczyć ze „zmianami klimatycznymi”

Aktualizacja: 2015-11-4 9:32 am

Kard. Reinhard Marx – znany m.in. z forsowania na synodzie o rodzinie propozycji, by udzielać Komunii świętej rozwodnikom żyjącym w ponownych związkach – zaangażował się w nową sprawę. W promowanie tzw. pakietu klimatycznego.

Podczas paryskiej konferencji z udziałem przedstawicieli episkopatów krajów UE, hierarcha stwierdził, że zmiany klimatyczne i kryzys uchodźców to dwa największe wyzwania stojące przed Europą. Dodał, że państwa UE muszą zająć jednolite stanowisko w sprawie uznania tzw. długu ekologicznego, jaki mają do spłacenia wobec biedniejszych krajów. Kard. Reinhard Marx, pełniący m.in. funkcję przewodniczącego Konferencji Episkopatów UE, zaznaczył, że „absolutnie konieczna jest solidarność europejska” w celu zwalczania skutków rzekomego globalnego ocieplenia.

W związku ze zbliżającymi się negocjacjami w Paryżu, konferencja biskupów europejskich ma opublikować ekspertyzę proponującą konkretne działania w zakresie zmian klimatu. Ekspertyza trafi do negocjatorów, którzy zgromadzą się w Paryżu pod koniec miesiąca na kilkudniowe negocjacje w sprawie przyjęcia tzw. pakietu klimatycznego.

Europejscy i amerykańscy duchowni zorganizowali szereg imprez promujących ostatnią encyklikę papieską „Laudato Si” i propagujących modę na ekologię. Hierarchowie ściśle współpracują z przywódcami innych religii świata. Marsze, konferencje i seminaria odbywają się z udziałem żydowskich, buddyjskich, protestanckich i islamskich liderów.

W środę Francuska Rada Muzułmanów wydała oświadczenie wzywające wyznawców islamu do mobilizacji w celu „ochrony naszej planety”. Kard. Marx ubolewał, że Kościół stanowczo za późno podjął działania, propagujące rozwiązania na rzecz ochrony klimatu.

Źródło: cruxnow.com, AS.

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=84084 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]