Specjalny wysłannik USA ds. „praw osób LGBT” rusza w podróż po Europie. Odwiedzi Watykan

Aktualizacja: 2015-10-29 9:21 pm

Amerykański Specjalny wysłannik ds. praw człowieka osób LGBT, Randy Berry w najbliższych dniach odwiedzi Europę. Poza Izraelem i państwami bałkańskimi odwiedzi także Watykan, by promować prawa osób homoseksualnych.

Specjalny wysłannik ds. praw człowieka osób LGBT w dniach od 27 października do 13 listopada uda się z wizytą do: Grecji, Albanii, Bośni, Kosowa, Serbii, Czarnogóry, Włoch, Izraela i Stolicy Apostolskiej – poinformował amerykański Departament Stanu.

W notce z oficjalnej strony Departamentu Stanu można przeczytać, że Berry podczas swoich podróży będzie uczestniczyć w spotkaniach z przedstawicielami rządów oraz z członkami kół biznesowych, naukowych, religijnych i cywilnych organizacji obywatelskich.

Nowy urząd wysłannika ds. praw człowieka osób LGBT powstał kilka miesięcy temu, a jego szefem mianowano doświadczonego dyplomatę, od wielu lat zaangażowanego w promocję praw mniejszości seksualnych za granicą.

Randy Berry zanim objął nowe stanowisko był konsulem generalnym w Holandii. Wcześniej pracował także w amerykańskich placówkach dyplomatycznych w Bangladeszu, Egipcie, Ugandzie i RPA. Biegle mówi po hiszpańsku i arabsku. Głównym zadaniem wysłannika jest promowanie praw lesbijek, gejów, osób biseksualnych i transseksualnych za granicą.

Sekretarz Stanu John Kerry ustanawiając nowy urząd stwierdził, że „walka w obronie i promowanie praw człowieka osób LGBT jest centrum naszego zaangażowania na rzecz postępu praw człowieka na świecie: sercem i sumieniem naszej dyplomacji. Zaznaczył także, że „zniesienie ustawodawstwa dyskryminującego homoseksualistów” w 75 krajach na świecie, to priorytet amerykańskiej dyplomacji.

Źródło: state.gov., bostonglobe.com., AS.

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=84005 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]