Amerykańska publicystka: Polacy z inspiracji Kościoła mordowali Żydów, to samo mogą zrobić Arabowie

„Podobnie jak polscy księża katoliccy przed II Wojną Światową, tak dzisiaj mułłowie i imamowie propagują nienawistny szał do Żydów” – napisała prof. Phyllis Chesler na israelnationalnews.com. Lewicowo-syjonistyczna psycholog zbliżona do kręgów feministycznych zarzuciła naszym przodkom niewiarygodne czyny, o jakich nie słyszała historiografia.

W swoich atakach na Polaków Phyllis Chesler opiera się między innymi na książce dziennikarki „Gazety Wyborczej”, Anny Bikont – z wykształcenia biolog i psycholog, a nie historyk.

Pochodząca z USA żydowska profesor o robotniczych korzeniach bez zająknięcia zarzuciła naszym przodkom zbrodnie. Starając się uargumentować swoje tezy podparła się niewyjaśnionymi w pełni wydarzeniami i ogólnikami o złych Polakach pragnących za wszelką cenę przejąć żydowski majątek, o szalejących z nienawiści endekach oraz o księżach przypominających przed wojną z ambon kto zabił Pana Jezusa.

Phyllis Chesler sprawia wrażenie zupełnie nieświadomej, że to Polacy są najliczniejszą narodowością w grupie Sprawiedliwych Wśród Narodów Świata, a tylko w okupowanej Polscy za ukrywanie Żydów groziła kara śmierci ze strony nazistowskich Niemiec.

W całym tekście słowo „Niemcy” padło tylko jeden raz. Z kolei wyraz „mordercy” w kontekście Polaków jest odmieniane przez wszystkie przypadki.

Enuncjacje amerykańskiej feministki w stosunku do Polaków mają pokazywać do czego prowadzi antysemityzm. Wyrojone w jej mózgu opinie prowadzą do konkluzji, że to co Polacy rzekomo robili Żydom, mogą powtórzyć Arabowie, żyjący wokół państwa Izrael i w nim samym. Niestety opinia osoby z tytułem naukowym nawet subtelnie nie ociera się o prawdę. Zamiast pogłębionej analizy sytuacji Polaków i Żydów, wspólnie cierpiących w czasie II Wojny Światowej, Phyllis Chesler agresywną retoryką pseudonaukową oskarżyła Polaków o wszystko co złe.

Źródło: israelnationalnews.com

MWł

Za: PoloniaChristiana – pch24.pl (2015-10-24)

KOMENTARZ BIBUŁY: Być może autorka tekstu, żydówka, posiada paszport amerykański z wpisanym nazwiskiem Chester, lecz czy jest ona „Amerykanką”, to naprawdę trudno ocenić, bo czy istnieje coś takiego jak naród amerykański? Całe dzisiejsze Stany Zjednoczone są państwem z żyjącym na tym terenie społeczeństwem, o braku tożsamości, o wstydliwej historii, zbieraniną zadomowianych imigrantów, których jedyną siłą scalającą jest dążenie do materialnej stabilności. Nieliczni zapomnieli już, że były czasy gdy możliwe było stworzenie po tej stronie globu, państwa o prawdziwie chrześcijańskich (czytaj: katolickich) podstawach, ale to już sprawa dalekiej przeszłości. Pozostali idealiści tkwią w ułudzie „chrześciajańskich korzeni” tzw. ojców-założycieli, którzy w najlepszym przypadku byli deistami, najczęściej zaś masonami. Od mniej więcej XIX wieku rola żydowskiej diaspory wzrasta, by już na początku XX wieku przejąć kontrolę nad mediami, sferą finansową i częścią gospodarki. Od połowy XX wieku następuje coraz większy upadek moralny Ameryki, właśnie za sprawą dalszego przejmowania kontroli nad resztką niezależnych mediów, nad niemal całością finansowych mechanizmów, nad prawnymi instytucjami, wreszcie – nad polityką. Żydzi w Stanach Zjednoczonych, poprzez swoje wpływy przekształcają to państwo w – etapowo – zateizowaną, a potem zjudaizowaną bezwładną i otumaniną masę wyrobników, zaś sami najczęściej lokują się w odseparowanych gettach, a utożsamiają się z tym państwem na tyle, na ile przynosi im korzyści.

Co to wszystko ma wspólnego z antypolskimi fobiami p. Chester? Wszystko, bowiem Żydzi zawsze nienawidzili bezstronnego spojrzenia i konfrontacji z historyczną prawdą, a ze szczególną pasją nienawidzili społeczeństw, które jeszcze jakoś tkwią w obszarze kultury katolickiej. Z wyjątkową dla swojej etniczno-kulturowo-religijnej grupy tkwią w prymitywnym trybializmie uznającym za swych wrogów wszystkich, którzy z nimi się nie zgadzają, a za największych wrogów – ich przeciwieństwo, czyli Kościół katolicki ze swoimi wiernymi. Katolickie społeczeństwo polskie w trudnych czasach wojny światowej rozpętanej przez pogańską ideologię nazistowską wespół z żydowską ideologią marksistowską, wyjątkowo zdało egzamin pomagajac nawet swoim byłym ciemiężycielom, miłosiernie widząc w nich zagubione dusze i prześladowane ciała. I właśnie za wykazanie tej wyjątkowej chrześcijańskiej postawy, dzisiejsi potomkowie uratowanych od prześladowań Żydów, ukazują taką a nie inną, wyjątkową i charakterystyczną dla siebie, wdzięczność Polakom.

Skip to content