Papież chciał od nas jasnych słów, teraz my oczekujemy jasnego nauczania o małżeństwie

Aktualizacja: 2015-10-20 10:05 pm

Na początku synodu Papież domagał się od nas, byśmy się wyrażali w sposób jasny i prosty. Teraz tego samego oczekuję ja po dokumencie końcowym czy posynodalnym, jeśli powstanie, aby był jasny i zrozumiały dla wszystkich – powiedział Radiu Watykańskiemu delegat Episkopatu Czech. Podobnie jak wielu innych ojców synodalnych, bp Jan Vokál z Hradec Králové, uważa, że Kościół potrzebuje dziś wręcz katechizmu o rodzinie, w którym jasno zostanie wyłożone katolickie nauczanie na ten temat.

„Myślę, że we współczesnym świecie panuje słaba znajomość czy wręcz ignorancja podstawowych elementów naszej wiary, takich jak samo pojęcie stworzenia, grzechu, odpuszczenia i nawrócenia, a także miłosierdzia, które z tym wszystkim jest związane. Myślę, że jeśli po aż dwóch synodach, nie potwierdzimy podstawowych elementów nauczania Kościoła o małżeństwie, z odniesieniami do Pisma Świętego, to grozi nam, że zostaną trochę odstawione na bok, jakby o nich zapomniano. Tymczasem zawsze należą one do nauczania Kościoła” – powiedział bp Jan Vokál.

kb/ rv

Tags:

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=83857 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]