Prezydent Duda: Imigranci mogą tworzyć zagrożenie epidemiologiczne

W wywiadzie dla telewizji TVN24 prezydent komentował wypowiedź prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego na temat zagrożenia zawleczenie niebezpiecznych chorób przez migrantów z Afryki czy Bliskiego Wschodu.

Prezydent Duda podkreślał, żę „najważniejsze jest bezpieczeństwo rodaków”. „Jeżeli rząd się na to zgadza, to ja bym chciał, żeby rząd odpowiedział na pytanie, czy jest na różne okoliczności w związku z tym przygotowany, czyli czy Polacy są dzisiaj należycie zabezpieczeni, choćby także i pod takim względem, pod względem epidemiologicznym” – mówił Duda sugerując, że obawy Kaczyńskiego związane z przyjmowaniem nielegalnych migrantów mają realne podstawy. 

Prezydent przypominał, że „Rok temu w Sejmie w komisji zdrowia odbyła się debata na temat chociażby gruźlicy, która jest odporna na leki, które do tej pory stosowano, która także pojawiła się poza naszymi granicami. I oczywiście mówiono o tym z obawą, żeby się przygotować na sytuację, w której tego typu zarazki mogłyby być przywiezione do Polski”. Zaś „niebezpieczeństwo związane właśnie z napływem do Polski uchodźców”. Jak podsumował „W odpowiedzialnym państwie nie tylko prowadzi się taką dyskusję, ale przede wszystkim działa się tak, żeby zabezpieczyć obywateli i społeczeństwo. Ja tej burzy kompletnie nie rozumiem”. Uznał, że Polacy mają prawo do dyskutowania tej kwestii.

rmf24.pl/kresy.pl

Za: Kresy.pl (18 października 2015) | http://www.kresy.pl/wydarzenia,polityka?zobacz/prezydent-duda-imigranci-moga-tworzyc-zagrozenie-epidemiologiczne

Skip to content