Putin: Amerykanie odmawiają dialogu w sprawie Syrii

Aktualizacja: 2015-10-15 12:41 pm

Prezydent Rosji twierdzi, że władze USA uprawiają bezpłodną krytykę działań Rosji w Syrii odmawiając rozmów w tej sprawie.

“To dla mnie bardzo niezrozumiałe jak nasi amerykańscy partnerzy mogą krytykować działania Rosji w Syrii na rzecz walki z terroryzmem, jeśli odmawiają bezpośredniego dialogu w najważniejszej sprawie – politycznego uregulowania konfliktu” – Putin charakteryzował stanowisko USA w sprawie Syrii.

Jeszcze we wtorek Putin proponował spotkanie na “wysokim szczeblu polityczno-wojskowym” w Moskwie dla rozmów o bliskowschodnim konflikcie i zapowiadał wysłanie do Waszyngtonu premiera Dmitrija Miedwiediwewa w tej sprawie. Według rosyjskiego ministra spraw zagranicznych Amerykanie odmówili rozmów z Miedwiediewem. “Źal” z tego powodu wyrażał rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow. Rzecznik Białego Domu Josh Earnest powiedział tylko, że “USA nie są tym zainteresowane [rozmowami w sprawie Syrii] dopóki Rosja nie zacznie wnosiś kontruktywnego wkładu w walkę z ISIS”.

ria.ru/kresy.pl

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=83797 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]