Włochy: włoski kardynał Loris Capovilla ma 100 lat

Aktualizacja: 2015-10-15 11:16 am

Setną rocznicę urodzin obchodzi dziś włoski kardynał Loris Capovilla. Główne obchody urodzinowe byłego sekretarza osobistego Jana XXIII odbyły się w ubiegłą niedzielę w Sotto il Monte na północy Włoch w prowincji Bergamo, gdzie mieszka on na stałe od roku 1988, odkąd złożył rezygnację z posługi biskupiej w Loreto. Od tego czasu szerzy myśl i dzieło Papieża Roncallego w jego rodzinnej miejscowości.

Loris Capovilla jest obecnie najstarszym członkiem Kolegium Kardynalskiego. Mianowany kardynałem przez Papieża Franciszka na konsystorzu 22 lutego ub. r., otrzymał on jako kościół tytularny bazylikę Najświętszej Maryi Panny na Zatybrzu. Była ona wcześniej kościołem tytularnym m.in. trzech kardynałów polskich: Stanisława Hozjusza oraz prymasów Stefana Wyszyńskiego i Józefa Glempa.  

auk / rv

 

Za: Radio Watykańskie (14/10/2015)

KOMENTARZ BIBUŁY: Przypominamy bardzo ważny artykuł pt “Moje spotkania z abp. Capovillą”

Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=83771 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]