Trump: uchodźcy z Syrii? Jako prezydent odesłałbym ich z powrotem

Aktualizacja: 2015-10-5 4:05 pm

Zdaniem Donalda Trumpa, ubiegającego się o nominację prezydencką Republikanów, sprowadzanie do USA uchodźców z Bliskiego Wschodu może doprowadzić do jednego z największych w historii przewrotów wojskowych.

Donald Trump zarzucił prezydentowi Obamie, że ten rzekomo zamierza sprowadzić do USA 200 tys. migrantów z Syrii.

„Rozumiecie? 200 tys. To jak armia. Wśród uchodźców są tylko mężczyźni. Gdzie są kobiety? Ja widziałem tylko silnych mężczyzn. Dlaczego nie zostali oni w ojczyźnie i nie walczą o swój kraj?” – pytał Trump. Zapowiedział, że jeśli „uchodźcy” trafią do USA, to on jako prezydent odesłałby ich z powrotem do Syrii. Jednocześnie zaproponował utworzenie w tym kraju tzw. bezpiecznej strefy, w obrębie której byłaby możliwość rozlokowania uchodźców.

Trump przekonywał, że do Stanów Zjednoczonych mogą trafić “młodzi, silni ludzie, którzy okażą się bojownikami Państwa Islamskiego”. Dodał, że niektórzy z nich na pewno okażą się członkami IS.

Jego zdaniem, migrancimogą okazać się „koniem trojańskim”, gdyż dżihadyści stosują długofalową strategię, chcąc wykorzystać kryzys imigracyjny, by umieścić na Zachodzie swoich przedstawicieli.

Rp.pl / Kresy.pl

Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=83640 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]