Aktualizacja strony została wstrzymana

MSZ Rosji o nalotach w Syrii: Nie słuchajcie USA

Minister spraw zagranicznych Federacji Rosyjskiej Siergiej Ławrow wezwał, by nie dawać wiary informacjom rozpowszechnianym przez Amerykanów na temat nalotów rosyjskich w Syrii.

„Wszystko zostało powiedziane przez Ministerstwo Obrony Rosji, nie słuchajcie oświadczeń Pentagonu o naszych nalotach” – powiedział Ławrow. Jego słowa cytuje RIA Novosti.

Amerykanie utrzymują, że Rosja bombarduje syryjską opozycję wobec prezydenta Assada, a nie Państwo Islamskie.

30 września Rada Federacji jednogłośnie zezwoliła na wykorzystanie rosyjskich sił powietrznych w Syrii. Wnioskował o to Władimir Putin.

RIA Novosti / Kresy.pl

Za: Kresy.pl (01 października 2015)

 


 

Reuters: Rosja zbombardowała w Syrii „powstańców” szkolonych przez Amerykanów

Agencja Reuters podaje, że Rosjanie zbombardowali „powstańców” z ugrupowania Liwa’ Suqour Jabal al-Zawiya występujących przeciwko legalnym władzom Syrii z prezydentem Baszarem al-Asadem na czele. Bojownicy szkoleni byli przez amerykańską CIA.

Jak podaje agencja, obóz zbrojnego ugrupowania został zbombardowany dwukrotnie. Reuters powołuje się przy tym na dowódcę „powstańców”, Hassana Hajj Aliego.

Agencja informuje, powołując się na Hajj Aliego, że w nocy z 30 września na 1 października doszło do zrzucenia około 20 rakiet na obozy ugrupowania.

Ambasador Syrii w Rosji Rijad Hallad poinformował wcześniej, że rosyjskie siły powietrzne dokonują nalotów zgodnie z podawanymi przez władze w Damaszku koordynatami.

Reuters / Kresy.pl

Za: Kresy.pl (01 października 2015)

 


 

USA chciały zablokować ruch rosyjskich samolotów do Syrii

Władze Grecji wyjawiły, że Waszyngton próbował sabotować wsparcie jakie Moskwa zdecydowała się udzieliś władzom Syrii.

Rzecznik greckiego Ministerstwa Spraw Wewnętrznych potwierdził dziś, że Amerykanie domagali się od władz Grecji zamknięcia jej przestrzeni powietrznej dla rosyjskich samolotów, które podążają przez nią do Syrii. Według anonimowego żródła w greckim MSZ cytowanego przez agencję RIA Novosti amerykańska ambasada w Atenach domagała się tego już w sobotę. „Grecki rząd odmówił by nie pogarszać relacji z Rosją” – powiedział rosyjski dyplomata. 

W ostatnim okresie Rosja rozpoczęła przerzut do Syrii nie tylko sprzętu wojskowego ale także żołnierzy, którzy mają wesprzeć syryjską armię w walce z ekstremistycznymi ugrupowaniami zbrojnymi.

presstv.ir/kresy.pl

Za: Kresy.pl (07 wrzesnia 2015)

 


 

Skip to content