Polak dostał Europejską Nagrodę Architektury Sakralnej. Za betonowe seminarium…

Aktualizacja: 2015-09-29 9:11 am

W piątek Damian Hołownia odbierze Europejską Nagrodę Architektury Sakralnej. Nagrodzony został projekt koncepcyjny seminarium duchownego, wykonanego z betonu. Cementowa ascetyka jest dalej w modzie!

Absolwent Politechniki Lubelskiej odbierze w piątek wyróżnienie, co powinno cieszyć, gdyby nie jeden szczegół. Budynek ma zawierać w sobie „ideę drogi” kandydata do kapłaństwa i być funkcjonalne. Betonową konstrukcję mają uzupełniać drewniane elementy elewacji.

Betonowa ascetyka przypadła do gustu członkom jury, najwyraźniej zafascynowanym eksperymentami z architekturą sakralną z lat 60. i 70. A trudno doszukiwać się w nich nawiązań do tradycyjnej „idei drogi” do kapłaństwa.

Poprzednio projekt został wyróżniony w konkursie zorganizowanym przez Politechnikę Krakowską wraz ze… Stowarzyszeniem Producentów Cementu.

Fot. kurierlubelski.pl

źródło: kurierlubelski.pl

mat

Za: PoloniaChristiana – pch24.pl (2015-09-29)

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=83543 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]