Aktualizacja strony została wstrzymana

Mosad i Amam będą weryfikowały imigrantów na terenie Polski? We współpracy z ABW

Radio Zet miało dotrzeć do nieoficjalnych informacji na temat przygotowywanego procesu weryfikacji imigrantów przyjmowanych w ramach przymusowych kwot narzuconych za zgodą rządu Ewy Kopacz przez Unię Europejską. Wynika stąd, iż prawo do weryfikowania przybyszów na terenie Polskich oprócz ABW i polskiego wywiadu otrzymają izraelskie agencje wywiadowcze, Mosad i Amam.

Jak wynika z nieoficjalnych informacji ujawnionych przez Radio Zet, rząd polski zaprosił izraelski wywiad do współpracy przy identyfikowaniu nielegalnych imigrantów na terenie Polski. Wywiad cywilny (Mosad) i wojskowy (Amam) mają współpracować z ABW. Swój wkład w akcję mają mieć też wywiady niektórych państw arabskich. Władze tłumaczą, iż wynika to z lepszej znajomość Bliskiego Wschodu, jaką posiadają tamtejsze służby.

Rząd zwiększył także budżet dla Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego (o 46 milionów) i Agencji Wywiadu (o 10 milionów). Jak twierdzi Radio Zet, polskie służby nie otrzymały tak wysokiego dofinansowania od ośmiu lat.

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych poinformowało, iż pierwsi nielegalni imigranci zostaną przyjęci w roku 2016 i trafią na początek do otwartych ośrodków Urzędu ds. Cudzoziemców. Resort twierdzi, iż przybysze będą dokładnie weryfikowani i rejestrowani, wraz z odciskami palców. Budzący wątpliwości mają być nieprzyjmowani.

Wśród obietnic ministerstwa znalazło się oddzielenie uchodźców od imigrantów ekonomicznych. „Oddzielenie uchodźców od imigrantów ekonomicznych będzie możliwe dzięki drobiazgowej weryfikacji każdej osoby” – deklaruje resort w swoim oświadczeniu.

Źródło: wp.pl

FO

Za: PoloniaChristiana - pch24.pl (2015-09-25) | http://www.pch24.pl/mosad-i-amam-beda-weryfikowaly-imigrantow-na-terenie-polski--we-wspolpracy-z-abw,38418,i.html

Skip to content