Aktualizacja strony została wstrzymana

Biskup Schneider: żyjemy w czasach schizmy, biskupi sprzeciwiają się Chrystusowi

Posługujący w Astanie niemiecki biskup Athanasius Schneider skomentował zachowania swoich rodaków i braci w biskupstwie. Duchowny stwierdził, że żyjemy w czasach schizmy w Kościele oraz ogromnego kryzysu wiary. Jego zdaniem istnieją księża i biskupi ewidentnie sprzeciwiający się prawdzie o Bogu.

W filmie opublikowanym na portalu PCh24.pl, zatytułowanym „Kryzys. Dokąd doprowadzi nas synod?”,  biskup Schneider mówi: żyjemy w czasach schizmy. To dlatego, że istnieją księża i biskupi, którzy ewidentnie sprzeciwiają się prawdzie o Bogu, a przez swoje wypowiedzi, przez swoje działania, są w kontrze do niej, to w jakiś sposób oddzielają się od prawdy Kościoła. A kiedy oddzielam się od prawdy Kościoła, jestem w czymś w rodzaju schizmy.

Według biskupa „nie potrzeba więcej dowodów na to, że żyjemy w dobie wielkiego kryzysu Kościoła i wiary. Rozprzestrzenia się doktrynalny relatywizm, który panuje dziś niestety na wydziałach teologicznych i w seminariach na całym świecie”mówi duchowny podkreślając, że hierarchowie coraz częściej publicznie zaprzeczają niektórym aspektom wiary katolickiej, szczególnie w kwestiach moralnych.

Biskup Schneider wzywa też wiernych do walki o prawdy wiary i naciskanie na biskupów – zgodnie z naukami Soboru Watykańskiego II – w obronie prawdy o małżeństwie. Z wielkim uznaniem wypowiedział się o akcji zbierania podpisów pod Synowską Prośbą do Ojca Świętego, o ucięcie autorytatywną decyzją wszelkich spekulacji na temat możliwości zmiany nauczania Chrystusa.

W filmie, w którym wystąpił biskup Athanasius Schneider, występują także inni hierarchowie katoliccy – amerykański kardynał Raymond Leo Burke oraz polski arcybiskup Jan Paweł Lenga. Duchowni ci także w ostrych słowach wypowiadają się na temat dzisiejszej sytuacji w Kościele, wprost nazywając ją jednym z największych kryzysów w historii.

Podczas ubiegłorocznej sesji synodu biskupi z Niemiec i innych państw Zachodu jawnie wystąpili przeciwko Chrystusowemu nauczaniu o nierozerwalności małżeństwa, domagając się dopuszczenia do Komunii Świętej rozwodników żyjących w nowych związkach. Zechcieli także „zmienić podejście duszpasterskie” do związków homoseksualnych!

Podczas tegorocznej sesji synodu zachodni biskupi planują kontynuować swoje niszczycielskie zapędy i przeciągnąć na swoją stronę Ojca Świętego Franciszka. To o tym traktuje produkcja portalu PCh4.pl. Widzowie na ekranie zobaczą także polskiego historyka Grzegorza Kucharczyka, oraz redaktora naczelnego znanego magazynu „Polonia Christiana”.

Film „Kryzys. Dokąd doprowadzi nas synod” można obejrzeć za darmo na portalu PCh24.pl.

Kryzys. Dokąd doprowadzi nas synod, produkcja: portal Polonia Christiana PCh24.pl, reżyseria: Jacek Flig, Krystian Kratiuk, czas trwania: 41 minut, rok produkcji: 2015

Za: PoloniaChristiana - pch24.pl (2015-09-25) | http://www.pch24.pl/biskup-schneider--zyjemy-w-czasach-schizmy--biskupi-sprzeciwiaja-sie-chrystusowi,38390,i.html

Skip to content