Aktualizacja strony została wstrzymana

Watykan oburzony. Obama na spotkanie z papieżem zaprosił „tęczowych” i proaborcyjnych aktywistów

„The Wall Street Journal” donosi, że Watykan jest oburzony listą gości, których prezydent Barack Obama zaprosił do Białego Domu na spotkanie z papieżem Franciszkiem. Są pośród nich jawni homoseksualiści, transseksualiści, działacze organizacji proaborcyjni i ruchów LGBT.

„WSJ” poinformowała, powołując się na anonimową wypowiedź wysokiego rangą urzędnika Stolicy Apostolskiej, że Watykan obawia się, iż spotkanie Ojca Świętego w Białym Domu z udziałem kontrowersyjnych gości może zostać odebrane przez opinię publiczną jako wsparcie Watykanu dla działań sprzecznych z nauczaniem Kościoła.

Wśród zaproszonych osób znalazła się skandalizująca zakonnica s. Simone Campbell, homoseksualny emerytowany biskup kościoła episkopalnego Gene Robinson, transseksualiści i inni jawni homoseksualiści.

Simone Campbell jest dyrektorem wykonawczym grupy NETWORK i liderem proaborcyjnej organizacji „Nuns on the Bus”. Głosi radykalne feministyczne poglądy. Watykan, mimo stwierdzenia poważnych naruszeń w zakresie głoszonych poglądów odnośnie aborcji i seksualności, nie wyciągnął wobec zgromadzenia siostry prawie żadnych konsekwencji.

Inną kontrowersyjną postacią jest protestancki hierarcha Robinson, który „rozwiódł się” ze swoim partnerem homoseksualnym w zeszłym roku. Związany on jest z liberalnym think tankiem Center for American Progress. Robinson wielokrotnie był zapraszany przez prezydenta Obamę na różne uroczystości w Białym Domu. „Duchowny” poprowadził między innymi modlitwę inaugurującą prezydenturę Obamy w 2009 roku.

Innymi osobami zaproszonymi na spotkanie są: transseksualista Mateo Williamson, homoseksualista Aaron Ledesma, autor bloga „The Gay Catholic”, transseksualista Vivian Taylor, dyrektor wykonawczy krajowego ramienia LGBT Kościoła episkopalnego.

Hierarchowie amerykańscy obawiają się, że administracja Obamy zamierza wykorzystać wizytę Franciszka w celu zdyskredytowania tradycyjnego nauczania Kościoła na temat aborcji, homoseksualizmu i innych abrerracji seksualnych.

Ambasador USA przy Watykanie, Ken Hackett, przekonywał w zeszłym miesiącu, że „Franciszek i Obama nie będą tracić czasu na omawianie różnic, jakie mogą istnieć między nimi”, lecz „skupią się na kwestiach takich jak: ubóstwo, wolność religijna, pokój na świecie, zmiany klimatyczne i troska o prześladowanych chrześcijan oraz innych mniejszości.”

Źródło: lifesitenews.com

AS

Za: PoloniaChristiana – pch24.pl (2015-09-22)

KOMENTARZ BIBUŁY: Oczywiście z tym „oburzeniem” Watykanu, to tylko taka oficjalna reakcja pro forma, bo w gruncie rzeczy na samym czubku tej piramidy przyjmowano na audiencji działaczy homo, wypowiadano się w pozytywnym tonie o zboczonych osobnikach, czy też myto nogi transsekualistom…
A jeśli dojdzie do spotkania Franciszka z tymi zaproszonymi gośćmi, to z pewnością nie obejdzie się bez serdeczności, szczerych uśmiechów i ciepłych słów. Bo, w sumie, nie tylko „administracja Obamy zamierza wykorzystać wizytę Franciszka w celu zdyskredytowania tradycyjnego nauczania Kościoła„, lecz tradycyjne nauczanie Kościoła dyskredytowane jest przez samego Franciszka.

 


 

.