Rzecznik rządu RP: jesteśmy gotowi przyjąć każdą liczbę imigrantów

Aktualizacja: 2015-09-18 1:56 pm

Goszczący w radiu RMF FM rzecznik rządu, Cezary Tomczyk, stwierdził, że Polska jest w stanie przyjąć każdą liczbę „uchodźców”. Jego zdaniem najważniejszy jest sprawiedliwy podział, a nie liczby. „Weźmiemy na klatę wszystkie decyzje, które podejmiemy ws. uchodźców” – powiedział, nie precyzując czy chodzi mu o decyzje podejmowane w Polsce czy w Berlinie i Brukseli.

Stanowisko polskie jest bardzo jasne: my jesteśmy w stanie przyjąć więcej uchodźców. Więcej niż 2 tysiące, które deklarowaliśmy na samym początku – powiedział gość audycji „Kontrwywiad”.

Rzecznik rządu podkreślił, że najważniejsze dla niego jest spełnienie przez Brukselę polskich warunków: uszczelnienia granic zewnętrznych UE, oddzielenie uchodźców od imigrantów ekonomicznych oraz możliwość nieprzyjęcia imigranta, który nie będzie odpowiadał standardom bezpieczeństwa państwa.

Cezary Tomczyk nie chciał podać dokładnej liczby (kwoty) imigrantów wynegocjowanej przez polską dyplomację. Powiedział jednak słowa mogące rodzić obawy osób sceptycznych wobec przyjmowania przybyszów.

Jako kraj jesteśmy przygotowani właściwie na każdą liczbę – stwierdził rzecznik rządu.

Źródło: rmf24.pl

MWł

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=83398 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]