Aktualizacja strony została wstrzymana

Rzecznik rządu RP: jesteśmy gotowi przyjąć każdą liczbę imigrantów

Goszczący w radiu RMF FM rzecznik rządu, Cezary Tomczyk, stwierdził, że Polska jest w stanie przyjąć każdą liczbę „uchodźców”. Jego zdaniem najważniejszy jest sprawiedliwy podział, a nie liczby. „Weźmiemy na klatę wszystkie decyzje, które podejmiemy ws. uchodźców” – powiedział, nie precyzując czy chodzi mu o decyzje podejmowane w Polsce czy w Berlinie i Brukseli.

Stanowisko polskie jest bardzo jasne: my jesteśmy w stanie przyjąć więcej uchodźców. Więcej niż 2 tysiące, które deklarowaliśmy na samym początku – powiedział gość audycji „Kontrwywiad”.

Rzecznik rządu podkreślił, że najważniejsze dla niego jest spełnienie przez Brukselę polskich warunków: uszczelnienia granic zewnętrznych UE, oddzielenie uchodźców od imigrantów ekonomicznych oraz możliwość nieprzyjęcia imigranta, który nie będzie odpowiadał standardom bezpieczeństwa państwa.

Cezary Tomczyk nie chciał podać dokładnej liczby (kwoty) imigrantów wynegocjowanej przez polską dyplomację. Powiedział jednak słowa mogące rodzić obawy osób sceptycznych wobec przyjmowania przybyszów.

Jako kraj jesteśmy przygotowani właściwie na każdą liczbę – stwierdził rzecznik rządu.

Źródło: rmf24.pl

MWł

Za: PoloniaChristiana - pch24.pl (2015-09-18) | http://www.pch24.pl/rzecznik-rzadu-rp--jestesmy-gotowi-przyjac-kazda-liczbe-imigrantow,38279,i.html

Skip to content