Aktualizacja strony została wstrzymana

UEFA chciała, by kibice finansowali imigrantów. Fani Lecha Poznań zbojkotowali spotkanie

Pierwszy od kilku lat mecz Lecha Poznań w grupowej fazie europejskich pucharów miał być wielkim świętem dla nieradzących sobie zbyt dobrze w tym sezonie mistrzów Polski. Atmosferę zepsuła europejska federacja piłkarska. UEFA zażądała od klubów wpłacenia na rzecz imigrantów 1 euro od każdego sprzedanego biletu. Świadomi islamskiego zagrożenia kibice Lecha zbojkotowali imprezę.

Pomysł finansowania imigrantów przybywających tłumnie do Europy wyszedł od portugalskiego zespołu FC Porto. Zagrajmy dla imigrantów! – apelowały władze klubu. Następnie poparcie dla idei wyraziły Arsenal Londyn i Borussia Dortmund. W końcu także Europejskie Stowarzyszenie Klubów Piłkarskich przyłączyło się do pomysłu i zdecydowało się wskazać organizację pomagającą uchodźcom, na konto której trafić mają pieniądze zebrane od europejskich zespołów. Zgodnie z planem piłkarskiej oligarchii z UEFA, gospodarze meczów w 1 i 2 kolejce Ligi Mistrzów oraz Ligi Europejskiej mają oddać proimigracyjnym organizacjom 1 euro od każdego sprzedanego biletu.

Pomysłowi finansowania imigrantów sprzeciwili się kibice Lecha Poznań. Zaapelowali by zebrane pieniądze oddać fundacjom wspierającym Polaków na Kresach, np. Stowarzyszeniu Odra-Niemen. Pomysł taki poparły władze klubu, nie ma jednak pewności, że zgodzi się na to europejska federacja. Zgodnie z jej zamiarem zastrzyk finansowy ma trafić do imigrantów z krajów islamskich.

Patriotycznie nastawieni fani mistrzów Polski nie zgodzili się z planami UEFA, szczególnie w sytuacji, gdy tysięce naszych rodaków żyjących poza granicami kraju nie może wrócić do Ojczyzny. Dlatego też podczas czwartkowego meczu stadion przy Bułgarskiej świecił pustkami. Stadion może zmieścić 43 tysięcy kibiców, zasiadło jednak na nim zaledwie 7,9 tysiąca osób.

Drużyna mistrzów Polski rozegrała w czwartek mecz w Lidze Europejskiej z portugalskim Clube de Futebol Os Belenenses. Po 90 minutach nastąpił podział punktów, gdyż żaden z zespołów nie zdołał zdobyć bramki.

Źródło: przegladsportowy.pl / lechpoznan.pl / gloswielkopolski.pl

MWł

Za: PoloniaChristiana - pch24.pl (2015-09-18 ) | http://www.pch24.pl/uefa-chciala--by-kibice-finansowali-imigrantow--fani-lecha-poznan-zbojkotowali-spotkanie,38270,i.html

Skip to content