Kardynał Burke: Kościół nie może nauczać herezji!

Aktualizacja: 2015-09-16 10:31 pm

Kardynał Raymond Leo Burke w zdecydowanych słowach wypowiedział się o dążeniach części biskupów, chcących zmiany nauczania Kościoła w kwestii homoseksualizmu. Zgodził się z kardynałem Brandmullerem, który kilka miesięcy wcześniej nazwał osądy części biskupów niemieckich herezją.

W filmie opublikowanym na portalu PCh24.pl, zatytułowanym „Kryzys. Dokąd doprowadzi nas synod?”, kardynał Raymond Leo Burke, patron Suwerennego Zakonu Maltańskiego, przyznaje, że nauczanie, iż stosunki homoseksualne nie są zaburzone lub mają pozytywne elementy, jest herezją. Te mocne słowa padają w kontekście kolejnej sesji synodu biskupów, która zaplanowana jest na październik tego roku.

Kardynał Burke w filmie nakręconym przez polskich dziennikarzy katolickich mówi także o niebezpiecznej sytuacji, w której niemiecki Kościół postawili tamtejsi hierarchowie. Zapytany o słowa kardynała Marksa (przewodniczącego Konferencji Episkopatu Niemiec), który powiedział kilka miesięcy temu: „Nie jesteśmy filią Rzymu”, kardynał Burke stwierdził: Nie znam konkretnych słów użytych przez niemieckich biskupów, kiedy mówili, że nie są częścią Rzymu. Wszyscy jesteśmy jednością Kościoła, Wszyscy jesteśmy umieszczeni w Chrystusie. A jest tylko jeden Chrystus, jeden Rzym i jest tylko jeden Kościół. Nie wiem, co ci niemieccy biskupi swoim oświadczeniem próbują powiedzieć. Jeśli mówią, że są niezależni od Kościoła powszechnego, to oznacza, że nie są już katolikami.

To krytyczny moment w historii Kościoła, w którym musimy dać z siebie wszystko, by nie tylko rozprzestrzeniać prawdy wiary, ale i chronić ją – stwierdził duchowny.

W filmie w którym wystąpił kardynał Burke występują także inni hierarchowie katoliccy – polski arcybiskup Jan Paweł Lenga oraz niemiecki biskup Athanasius Schneider posługujący w Kazachstanie. Duchowni ci także w ostrych słowach wypowiadają się na temat dzisiejszej sytuacji w Kościele, wprost nazywając ją jednym z największych kryzysów w historii.

Podczas ubiegłorocznej sesji synodu biskupi z Niemiec i innych państw Zachodu jawnie wystąpili przeciwko Chrystusowemu nauczaniu o nierozerwalności małżeństwa, domagając się dopuszczenia do Komunii Świętej rozwodników żyjących w nowych związkach. Zechcieli także „zmienić podejście duszpasterskie” do związków homoseksualnych! Podczas tegorocznej sesji synodu biskupi ci chcą kontynuować swoje niszczycielskie zapędy i przeciągnąć na swoją stronę Ojca Świętego Franciszka. To o tym traktuje produkcja portalu PCh4.pl Widzowie na ekranie zobaczą także polskiego historyka Grzegorza Kucharczyka, oraz redaktora naczelnego znanego magazynu „Polonia Christiana”.

Film „Kryzys. Dokąd doprowadzi nas synod” można obejrzeć za darmo na portalu PCh24.pl.

Kryzys. Dokąd doprowadzi nas synod, produkcja: portal Polonia Christiana PCh24.pl, reżyseria: Jacek Flig, Krystian Kratiuk, czas trwania: 41 minut, rok produkcji: 2015

Tags: , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=83380 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]