Kanada do krajów Zatoki Perskiej: przyjmujcie więcej syryjskich uchodźców

Aktualizacja: 2015-09-14 10:41 am

Szef kanadyjskiego resortu obrony wezwał kraje Zatoki Perskiej do bardziej aktywnego zaangażowania się w rozwiązanie kryzysu imigracyjnego.

Minister Jason Kenney powiedział, że kryzys dotyczący już ponad 4 mln syryjskich uchodźców nie może zostać rozwiązany bez aktywnego udziału rządów krajów regionu. Jego zdaniem poza Libanem, Jordanią i Turcją pozostałe kraje w tej części świata nie robią „nic lub prawie nic, nie licząc humanitarnego wsparcia finansowego”.

Podkreślił też, że nie zamierzają one zmienić prowadzonej polityki, a co więcej, Arabia Saudyjska, Katar, Kuwejt i Bahrajn nie przyjęły żadnego syryjskiego uchodźcy. Zdaniem ministra dowodzi to, że kryzys jest „ogromnie skomplikowaną sprawą”, której nie można zaradzić wyłącznie poprzez przesiedlenia ludności.

Kenney postuluje prowadzenie wsparcia humanitarnego u podstaw, kampanię wojenną przeciw ISIS oraz walkę z przemytnikami ludzi. Jego zdaniem wszelkie wezwania do zawieszenia broni są nierealistyczne.

Ctvnews.ca / Kresy.pl

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=83329 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]