Pieniądze szwajcarskich katolików służą… wypaczaniu katolickiej moralności

Fastenopfer, szwajcarska fundacja charytatywna związana z tamtejszym episkopatem, przy współpracy z amerykańską organizacją pozarządową zamierza uciszyć konserwatywnych biskupów z Afryki – donosi katolicka agencja Aciprensa. Szwajcarscy postępowcy dementują: chodzi tylko o… prawa człowieka.

Fastenopfer – fundacja znana w krajach frankofońskich jako Action de Carême – chce dzięki środkom przekazanym przez szwajcarskich katolików, kupić w trakcie synodu milczenie afrykańskich biskupów w kwestii homoseksualizmu. Jak twierdzi peruwiańska agencja, fundacja próbuje zminimalizować opór afrykańskich hierarchów – biorących udział w najbliższej sesji synodu – wobec propozycji zmian „duszpasterskich” dotyczących homoseksualistów. Fastenopfer ma w tym dziele współpracować z Europejskim Forum Chrześcijańskich Grup LGBT.

Przedstawiciele tej organizacji w wydanym dokumencie otwarcie wskazują, że ich celem jest „reakcja” na „ekstremalnie negatywny” wpływ biskupów z Afryki Zachodniej na synodalną dyskusję. Aktywiści chcą, by głos homoseksualistów z Ghany, Togo, Beninu, Nigerii i Kamerunu był… dobrze słyszalny. Projekt ten został wsparty przez Fastenopfer kwotą 15,3 tysiąca dolarów. Wsparcia udzieliła także amerykańska Fundacja Arcus. Ten ostatni podmiot ma zaangażować „miliony dolarów”, oczywiście na rzecz realizacji postulatów homolobby.

Europejskim Forum Chrześcijańskich Grup LGBT zamierza „wpływać” na katolicką opinię współpracując m.in. z Global Network of Rainbow Catholics. Przygotowywana publikacja miałaby być rozprowadzana w dwóch wersjach językowych w czasie październikowego synodu o rodzinie. Fundacja Arcus ma z kolei sfinansować równoległy projekt materiału wideo. W 2013 roku Forum otrzymało już od Fundacji Arcus 132 tysiące dolarów na walkę „w Europie z homofobią opartą na religii”. W 2015 roku amerykańska organizacja przeznaczyła na ten cel już 262,5 tysiąca dolarów. Środki te mają posłużyć w szczególności „modyfikacji tradycyjnej perspektywy” i „kontestowaniu homofobicznych decyzji Kościoła katolickiego” na synodzie o rodzinie. „. Forum otrzymało też pieniądze od Open Society Institute – organizacji związanej z miliarderem i kosmopolitą, Georgem Sorosem.

Według rzeczniki Fastenopfer, Blanci Steinmann, oskarżenia te są „absurdalne”. Szwajcarska organizacja nie zamierza wpływać na afrykańskich biskupów, jedynie… działać na rzecz praw człowieka. Chodzić ma o przeciwdziałanie dyskryminację ze względu na kolor skóry, wyznawaną religię i – nie będzie to zaskoczeniem – orientację seksualną. Steinmann podkreśla, że w Afryce „homoseksualiści są dyskryminowani”.

A jednak, środki przekazywane przez szwajcarskich katolików na pomoc charytatywną trafiły do homolobbystów, biorących sobie na cel Kościół w Afryce i próbujących zmienić katolickie nauczanie w kwestii małżeństwa i seksualności. Większość szwajcarskich biskupów wspiera projekt zmian „duszpasterskich”, współpracując w tym aspekcie z hierarchami z Niemiec i Francji.

Fastenopfer (Action de Carême) – jest katolicką organizacją pozarządową, przewodniczącym jej Rady jest biskup Felix Gmür, ordynariusz Bazylei. Hierarcha – podobnie jak i jego poprzednik, kard. Kurt Koch – od początku toleruje w swojej diecezji kościelne „błogosławieństwa” dla związków osób tej samej płci. W przeszłości biskup Gmür pełnił m.in. stanowisko sekretarza szwajcarskiego episkopatu. Fastenopfer prowadzi oczywiście działania ekumeniczne i w realizowanych projektach współpracuje z organizacjami protestanckimi.

Tak liberalni „katolicy” z Zachodu staraja wypaczaja wiarę i moralność. Teraz już na poziomie Kościoła powszechnego.

Źródło: aciprensa.com, cath.ch

FLC, mat

Za: PoloniaChristiana - pch24.pl (2015-08-27) | http://www.pch24.pl/pieniadze-szwajcarskich-katolikow-sluza-wypaczaniu-katolickiej-moralnosci,37798,i.html

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Skip to content