Aktualizacja strony została wstrzymana

Zamknąć zewnętrzne granice strefy Schengen. Czeski wicepremier chce powstrzymać falę migrantów

Andrej Babisz, czeski wicepremier i minister finansów, wezwał do zamknięcia zewnętrznych granice strefy Schengen, by chronić ją przed napływem migrantów. Polityk namawia Unię Europejską do powiedzenia „stop” fali migrantów napływającej do jej bram.

„Jeśli popatrzycie na mapę, Schengen ma szczególny kształt. Jest tam osamotniona Grecja, a dalszą granicą są Węgry. Istnieje pytanie, czy macedońska lub bułgarska armia nie potrzebuje od NATO pomocy” – powiedział Babisz dziennikarzom w Pradze.

W opinii czeskiego wicepremier  UE powinna zwrócić się do krajów, z których przybywają migranci z jasnym przekazem: nie możemy was przyjąć! „Musi powiedzieć: nie możecie do nas przyjeżdżać, byście byli bezrobotni i od razu pobierali zasiłki społeczne” – powiedział Babisz, postulując równocześnie utworzenie obozu dla uchodźców, gdzie miałaby się dokonywać ich selekcja.

„Rozdzielać ich na tych, którzy rzeczywiście potrzebują pomocy, głównie matki z dziećmi, i na uchodźców ekonomicznych” – zaznaczył wicepremier.

Źródło: gość.pl

luk

Za: PoloniaChristiana – pch24.pl (2015-08-26) | http://www.pch24.pl/zamknac-zewnetrzne-granice-strefy-schengen–czeski-wicepremier-chce-powstrzymac-fale-migrantow,37756,i.html