Słowackie MSW: jesteśmy krajem bez meczetu i tak pozostanie. Przyjmiemy tylko imigrantów-chrześcijan

Rząd w Bratysławie zgodził się na przyjęcie niewielkiej liczby imigrantów. Jednak w rachubę wchodzą wyłącznie chrześcijanie. Zgodnie z unijnymi porozumieniami na Słowację trafi 200 osób pochodzących z krajów islamskich przebywających obecnie w Turcji i Grecji.

Rzecznik słowackiego Ministerstwa Spraw Wewnętrznych, Ivan Metik, oświadczył, że gdyby jego kraj przyjmował imigrantów-muzułmanów, to ci nie czuli by się jak u siebie. – Słowacja to jedyny kraj w Europie, który nie posiada meczetu. Nie ma też muzułmanów. Zaczęło by się od protestów z ich strony, a nie od jakichkolwiek prób integracji” – zauważył Metik.

Agencja do spraw Uchodźców Organizacji Narodów Zjednoczonych wezwała Słowację, aby kraj ten „stosował bardziej integracyjne podejście do kwestii relokacji”. Słowacki rzecznik zaprzecza jakoby decyzja jego rządu miała cokolwiek wspólnego z dyskryminacją. – Byliśmy i jesteśmy jedynie krajem tranzytowym. Na dłużej przyjmiemy tylko chrześcijan i to w ilości proporcjonalnej do liczby mieszkańców naszego kraju – stwierdził rzecznik słowackiego MSW.

Postawa Bratysławy niepokoi rzecznik Komisji Europejskiej, która nie chce dopuścić do rozłamu w imigracyjnej polityce UE. Bratysława w ostatnich tygodniach stała się areną licznych, jak na warunki słowackie, demonstracji i marszów przeciwko islamizacji. Protesty były na tyle gwałtowne, że władze musiały zatrzymać dziesiątki osób.

Podobnie do tego spędzającego sen z powiek Europejczyków problemu podchodzą także Czesi. W obu krajach internetowe media społecznościowe grzmią coraz mocniejszymi hasłami. Do najłagodniejszych należą: „Słowacja dla Słowaków”, „Słowacja to nie Afryka” czy „Razem przeciwko dyktatowi Brukseli!”.

Przypomnijmy, że Polska zobowiązała się do przyjęcia 2000 imigrantów. Na przygotowanie miejsc i odpowiednich programów asymilacyjnych nasz kraj otrzyma od UE 65 mln złotych.

Źródło: „BBC World” / www.ta3.com

ChS

Za: PoloniaChristiana - pch24.pl (2015-08-24) | http://www.pch24.pl/slowackie-msw--jestesmy-krajem-bez-meczetu-i-tak-pozostanie--przyjmiemy-tylko-imigrantow-chrzescijan,37686,i.html

Skip to content